A Heti TV a Velencén megtartott neonáci fesztivállal kapcsolatban érdeklődött, lehet-e már tudni, azt ki engedélyezte.
Áll a bál Velencén, rasszista és náci szólamokat harsogó zenekarok léptek fel egy helyi kempingben
Utána kell néznem, mert nem tudom, hogy a rendezvényt engedélyezték-e vagy sem, bejelentett , vagy sem - felelte a kérdésre a miniszter. Ha közterületen volt, akkor kellett a bejelentési kötelezettség, ha nem, akkor kötelezettség nincs - tette hozzá. Meg kell nézni, hogy volt-e bejelentés vagy sem, ha nem, akkor jogsértő, ha igen, akkor pedig attól függ, hogy a bejelentés mit tartalmazott, mert ha ez a bejelentésből kiderült, akkor nem engedélyezhető, hogy ha nem derült ki a bejelentésből, akkor tudomásul vehette a hatóság - vázolta a jogi helyzetet.
A kormány jogellenesnek és politikai céllal szervezettnek tartja a januári pedagógus sztrájkot.
A Kúria döntése után szükségét érzik-e, hogy bocsánatot kérnek a szakszervezetektől, illetve a pedagógusoktól, akik sztrájkoltak, ami miatt törvénytelenséggel vádolták őket - tette fel a kérdést lapunk főmunkatársa, Danó Anna. Gulyás Gergely azt mondta, a kormány mindig tiszteletben tartotta az első és másodfokú bíróság döntését. Majd a következő párbeszéd hangzott el:
„- De terveznek bocsánatkérést a pedagógusoktól?
- Miért kellene bocsánatot kérnem?
- Mert jogellenesnek nevezték a sztrájkokat.
- Nem, mi úgy neveztük, ahogy a bíróság nevezte (...) ha a másodfokú bíróság elnézést kér, akkor rögtön a sorba mi is beállunk.”