„Az Egyesült Államok felmondta a hazánkkal 43 éve megkötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodást. Az ok egyértelmű: Magyarország ellenáll a globális minimumadó bevezetésének, s az azzal járó adóemelésnek” - írta szombat reggel Facebook-oldalán Szijjártó Péter.
A külgazdasági és külügyminiszter megjegyezte, Európa gazdaságának ma hosszú távon az úgynevezett „háborús inflációs” környezetben kell működnie, s ha a termelő vállalatok adóterhei tovább növekednének, annak drámai hatása lenne. Az energiaárak elszabadulása miatt az európai versenyképesség már most romokban van, a globális minimumadó bevezetése pedig a kegyelemdöfést jelentené. A globális minimumadó bevezetése azt jelentené, hogy a magyarországi termelő vállalatok társasági adóterhelése gyakorlatilag a duplájára emelkedne. Ez magyar munkahelyek tízezreit sodorná veszélybe - tette hozzá.
„Mindezek alapján - bármekkora is rajtunk a nyomás - természetesen nem támogatjuk a globális minimumadó európai bevezetését, nem kockáztatjuk magyarok tízezreinek munkahelyeit, az adóügyi szakmai konzultációkat pedig folytatjuk republikánus barátainkkal”
- zárta bejegyzését Szijjártó Péter.
Mint lapunk korábbi cikkéből kiderül, az Orbán-kormány lépése szembemegy 26 másik uniós kormányéval, emiatt az ország jóval többet veszíthet, mint amit nyer az alacsony társasági adókulcsaival, de még kiderülhet, hogy az aggódóknak volt igazuk.
Az Orbán-kormány megfúrta a multiadót, Magyarország jóval többet veszíthet, mint amit nyer