A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) arra kéri a kormányt, hogy a mozgáskorlátozott vállalkozók a jövőben is a kata szabályai szerint adózhassanak. Az átalányadózás keretében tényleges jövedelmükhöz igazodó tb járulékot fizethessenek, vagy közterheik egyéb módon csökkenjenek - közölte szerdán a szervezet.
Mint írták, azt is kérik, hogy a civil szervezetek (közhasznú szervezetek) és a súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek, felnőttek egészségügyi, köznevelési, szociális intézményei részére többek között az orvos, a gyógypedagógus, a logopédus és a gyógytornász továbbra is kata-adózóként számlázhasson.
1223 budapesti orvos több mint fele jelezte, hogy rosszul érinti a kata-törvény szigorításaAnnak érdekében, hogy a mozgáskorlátozott emberek ne kényszerüljenek vállalkozásaik feladására a megnövekedett közterhek miatt, Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke a kormányhoz fordult. Kérte, hogy a megváltozott munkaképességűek ellátásaiban és fogyatékossági támogatásban részesülők főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősüljenek, így továbbra is választhatnák a katát. Egyúttal javasolták a súlyosan fogyatékos személyeknek járó adókedvezmény kiterjesztését, vagy más kedvezmény biztosítását.
Sokan félnek a kata szigorításátólSzeretnék elérni, hogy például a 3 millió forintot el nem érő éves bevétellel rendelkező megváltozott munkaképességű vagy fogyatékossággal élő adózók a tényleges jövedelmükhöz igazodó tb járulékot fizethessenek. Az új kata-szabályozás a civil szervezeteket (közhasznú szervezeteket) is hátrányosan érinti.
Eddig a fogyatékossággal élő embereknek nyújtott támogató, fejlesztő vagy egészségügyi szolgáltatásokra nem kellett teljes állásban szakembert foglalkoztatniuk, azt igényeikhez mérten a kata szerint adózó pszichológusok, gyógypedagógusok, logopédusok, gyógytornászok, stb. biztosították. E lehetőség megtartását kérte a MEOSZ.