bíróság;felmondás;polgári engedetlenség;tankerület;Kölcsey Ferenc Gimnázium;Törley Katalin;megtámadás;

Törley Katalin nem számít végleges búcsúra

- Törley Katalin bíróságon támadja meg, hogy kirúgták

A Kölcsey Ferenc Gimnázium tanárát még a felmondás közlésével is megalázza a hatalom. A Tanítanék Mozgalom képviselője kitart a polgári engedetlenség mellett, és kollégáit is erre biztatja. 

Hivatalosan a mai napig nem tájékoztatta arról a Belső-Pesti Tankerületi Központ Törley Katalint, a Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenséget vállaló egyik tanárát, hogy tiltakozása miatt kirúgták, arról csak a hivatal „pár emberséges munkatársától” értesült – írja eltávolításának megalázó formájáról a Tanítanék Mozgalom képviselőjeként ismert pedagógus a Facebook-oldalán.

Felidézte a gimnáziumban szeptember 30-án, múlt pénteken történteket, amiről a Népszava is beszámolt, hogy, a tankerületi központ három munkatársa azonnali hatályú felmondást tartalmazó határozatokat tartalmazó leveleket kézbesített öt tanárnak, akik közül hárman az épületben voltak, és ők személyesen átvették a dokumentumokat, így hétfőtől már nem dolgozhattak az iskolában, közalkalmazotti jogviszonyuk megszűnt. Törley Katalin másodmagával már nem tartózkodott az iskolában, ezért nekik postázták a határozatot.

A felmondásomról szóló határozatot a dokumentum kézhezvétele után jogi úton kívánom megtámadni

– szögezi le.

Törley Katalinnak ezzel még várnia kell, ugyanis a Magyar Posta kedden sem kézbesítette a dokumentumokat, amiket személyesen nem voltak hajlandók átadni neki az illetékes hivatalban. Azonban, mint fogalmaz, pár emberséges munkatárs informálta arról, hogy a kézbesítés napjáig munkaviszonya még fennáll, míg szóbeli közlés esetén azonnal megszűnik. Ezért úgy döntött:

Október 5-én még munkaviszonyban – előre elhatározott szándékaim szerint, lelkiismeretemtől vezettetve polgári engedetlenség keretében nem veszem fel a munkát, s ezt a határozat kézbesítéséig folytatom. (...) Minden kollégámat arra biztatom, folytassák tovább a tiltakozást, találják meg a számukra leginkább megfelelő, s a többiekkel összehangolható tiltakozási formát. A sokaságban rejlik az erő!

Törley Katalin elszánt és, folytatja a tiltakozást a sztrájkjog visszaállításáért, a pedagógusok munkakörülményeinek javításáért, egy jobb, emberségesebb oktatási rendszerért, a diákjaiért. Kiemeli, jelen pillanatban is a polgári engedetlenséget tartja a számára egyedül érvényes érdekérvényesítési és figyelemfelkeltő eszköznek.

Tanár vagyok és maradok tanár, nincs határozat, ami ezt elvehetné tőlem. Egy 23 éves, a közoktatásban, konkrétan a budapesti Kölcseyben, egykori iskolámban töltött korszak most lezárul. Egyelőre nincsenek szavaim, amivel megfogalmazhatnám a fájdalmamat

– állapítja meg.

Törley Katalin most diákjaitól „méltó búcsút” vesz, de nem bánt meg semmit, és abban bízik, hogy kollégáival együtt jogi úton elégtételt nyerhetek, és majd ismét visszamehet a tanítványai közé.

Tanárok, diákok, szülők együtt tiltakoznak ma a kormány oktatáspolitikája, a pedagógusok megfélemlítése ellen.