Újabb nyílt levélben fordult Orbán Viktorhoz a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). Ebben felidézik, október 7-én a két szakszervezet sztrájkbizottsága a miniszterelnöknek írt korábbi nyílt levelében kezdeményezte, hogy a kormányfő járjon közben a sztrájkbizottság ülésének összehívásáért, azonban mostanáig nem kaptak választ erre, annak ellenére, hogy a sztrájktörvény együttműködési kötelezettséget ír elő a feleknek.
A Pintér Sándor belügyminiszternek és Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkárnak is elküldött levélben felidézték azt is, hogy a legutóbbi egyeztetés augusztus 30-án volt. Maruzsa Zoltán ekkor azt ígérte, hogy amennyiben Brüsszelből válasz érkezik, öt napon belül összehívja a sztrájkbizottságban részt vevő szakszervezeteket, és azonnali egyeztetést kezdeményez. Ennek ellenére a béremeléssel kapcsolatos ígéretről csak az október 13-ai kormányinfón elhangzott bejelentésből szereztek tudomást.
Gulyás Gergely: Jelentős pedagógus-béremelés jön a következő három évben – Kormányinfó percről percre„Véleményünk szerint a sztrájktörvény szellemének nem felel meg, hogy egy hónapok óta tartó, határozatlan idejű sztrájk folyamán a kormány által delegált fél nem hajlandó a sztrájkot szervező szakszervezetekkel tárgyalni”
- közölték.
A szakszervezetek arra kérték Orbán Viktort, intézkedjen a tárgyalások folytatása érdekében, és nevezzenek ki az ügyben kormánybiztost is, hiszen - mint fogalmaztak - az oktatás válságos állapota ezt indokolja.
Több mint 600 Szeged környéki pedagógus csatlakozik a háromszáz budapesti sztrájkolóhoz, ha valamely kollégájukat retorzió ériEgyszer sem volt annyi betöltetlen álláshely az oktatási szférában az elmúlt években, mint 2022 második negyedévébenMiközben a tanároktól sajnálják a pénzt, saját magukra annál többet költöttek a tankerületekben