Többek közt az iráni iskoláslányok tömeges megmérgezéséről szóló elítélő határozatot sem szavazták meg a Fidesz EP-képviselői - írja az Eurológus.
Emellett még két másik ügyben sem mozdultak meg a kormánypárti képviselők, hogy lenyomjanak valamilyen gombot. A másik ilyen állásfoglalásában az EP mély aggodalmának adott hangot Tunéziával kapcsolatban, amiért letartóztatták az ország legnagyobb független rádióállomásának igazgatóját. Noureddine Boutartot politikai indíttatású, megalapozatlan vádak miatt vitték el a terrorelhárító egységek. A határozatban még szerepel az is, hogy Tunézia a tekintélyelvűség felé sodródik. Éppen ezért az EP felszólította a hatóságokat, hogy engedjék szabadon azokat, akiket önkényesen tartanak fogva: beleértve újságírókat, bírákat, ügyészeket.
A harmadik ügyben pedig a képviselők felszólították a kambodzsai hatóságokat, hogy engedjék szabadon Kem Sokha ellenzéki vezetőt, valamint azon aktivistákat, akiket politikai indíttatásból vettek őrizetbe, s ítéltek el.
Az Eurólógus megjegyzi,
ugyan nem újdonság, hogy a Fidesz nem szavaz, azonban idén ez már arányait tekintve egyre többször fordult elő.
A kormánypárti képviselők négy olyan szavazástól maradtak távol, amelyen elítélték Oroszországot, s kiálltak Ukrajna mellett. Szintén ez volt a helyzet, amikor az Egyenlítői-Guineával vagy Marokkóval kapcsolatban fogadott el az EP egy ilyen állásfoglalást.
Nem szavazták meg a fideszes EP-képviselők azt a határozatot, amely elítéli Alekszej Navalnij fogvatartásának körülményeitA legfrissebb esetben a szavazólapok tanúsága szerint jelen voltak a fideszesek. Máskor ugyanis – ezek a szavazások az emberi jogi ügyek után közvetlenül következtek – Bocskor Andrea, Deli Andor, Gál Kinga, Győri Enikő, Hidvéghi Balázs, Kósa Ádám és Tóth Edina, tehát a 12 képviselő közül 7 az ülésteremben volt – és hol szavazott, hol nem.
Ujhelyi: Nem szavazták meg az uniós költségvetésről szóló dokumentumot a fideszesek