Szent István-i tanulság, hogy ami jó az egyháznak, az jó az országnak, és ez fordítva is igaz – mondta Semjén Zsolt szombaton Dombóváron, a település várossá avatásának 53. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen. Azt ugyan a miniszterelnök-helyettes nem nevesítette, hogy melyik egyháznak jó, de arra félreérthetetlenül utalt, hogy melyik településnek nem.
– Nem az elkülönülés, az egyházzal való szemben állás a járható út, az egyház és az önkormányzat együttműködése minden itt élő javát szolgálja – figyelmeztetetett mindenkit bő egy évvel a 2024-es országos önkormányzati választás előtt. Semjén azt még egyértelműbbé tette, hogy „egy település akkor tud fejlődni, ha minél jobb kapcsolata van a vármegyével, és a kormánnyal is szót tud érteni a fejlesztések érdekében”.
Miután a fentiek fényében a miniszterelnök-helyettes jóra értékelte, hogy „a dombóvári önkormányzat kiválóan együttműködik az egyházakkal, a nemzetiségekkel” Pintér Szilárd (Fidesz-KDNP) polgármester bejelentette, a következő négy évben hétmilliárd forintnyi forrás érkezik Dombóvárra.
A fővárosi önkormányzat egy fillért sem kapott az Orbán-kormány 44 milliárdos rezsitámogatásábólVármegyelázban ég az Orbán-kormány, de az önkormányzatok többsége csak valódi szerep nélküli kádertemetőA pénzesőt Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, a térség fideszes országgyűlési képviselője is megerősítette, bejelentve, hogy „2023 a beruházások éve lesz Dombóváron”, ahol az orvosi rendelőre éppúgy állami milliárdokat, ahogy mondta, nagy összegeket költ az állam, mint csapadékelvezetésre, katolikus templomra és óvodára, valamint útfelújításra.
Az EU-ban Magyarországon költik a legtöbb pénzt az egyházakra, a bürokráciára, és az egyik legkevesebbet a polgárokraMiközben az egyházi beruházás kivételes kormányzati hátszelet élvez Kalocsán, addig a közlekedési gondok megoldása egyre csak csúszik