Bár az állam támogatásával készült hazai fejlesztésű, a kormányzat által favorizált hangszer, a Köztársasági Elnöki Hivatal nem Bogányi-zongorát, hanem a hasonló árkategóriájú Steinway & Sons hangversenyzongorát vásárolt.
A 66,4 millió forintos beszerzésről az Mfor nyomán mi is írtunk.
Csak úgy repkednek a tízmilliók a Sándor-palotából zongorára, autóflottára és új bútorokra isA hangszert a márka egyetlen hazai képviselőjétől szerezte be Sándor-palota. Az ár reális, ám számos kérdés felvet a vásárlás. Megkérdeztük a hivatalt, hogy milyen célt szolgál a hangversenyzongora, és rendeznek-e nyilvános koncerteket. Miért a Steinway & Sons mellett döntöttek és mi az oka annak, hogy nem a magyar fejlesztésű, sok százmillió közpénztámogatással készült Bogányi-zongorát vették meg? Mire használják az államfői rezidencia zeneszobáját, amelyről korábban már írt a sajtó? A hivatal mindeddig nem válaszolt.
Az 1853-ban Manhattanben Heinrich Engelhard Steinweg – később Henry E. Steinway – által alapított cég Európában, Hamburgban 1880 óta gyárt hangszereket, köztük sokkal olcsóbb, mégis jó minőségűeket is. Kérdéses, hogy valóban szükség van-e erre a minőségre egy, nyilvános koncerteket vagy teljes zongoraesteket minden valószínűség szerint nem rendező köztársasági elnöki hivatalban, elvégre kisebb protokolleseményekhez, esetleg csak háttérzenéléshez egészen biztosan nincs, ezért egy ennél kisebb – húszmillió forint körüli áron kapható – hangszer is elég lett volna.
Kattintson és regisztráljon cikkünk elolvasásához a mobil Népszaván! Egy hétig szabad a betekintés.
Hány példányt adtak el eddig Bogányi-zongorából?
Mennyibe kerül egy belőle?
Elismerte-e egyáltalán a hangszert a zenésztársadalom?
– derül ki cikkünkből még.