Közzétették a kedd este megjelent Magyar Közlönyben a Belügyminisztérium rendeletét a 2023/2024-es tanév rendjéről, a dokumentumban a tanítási szünetek és az érettségi időpontok is szerepelnek.
A rendelet szerint
az első tanítási nap 2023. szeptember 1, az utolsó pedig 2024. június 21.
az iskola utolsó, befejező évfolyamán vagy befejező szakképzési évfolyamán az utolsó tanítási nap középfokú iskolákban május 3, míg a két évfolyamos részszakmára való felkészítést folytató szakiskolákban május 31.
a tanítási év első féléve 2024. január 19-ig tart. Az iskolák 2024. január 26-ig értesítik a tanulókat, kiskorú tanuló esetén a szülőket az első félévben elért tanulmányi eredményekről.
az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2023. október 27, a szünet utáni első tanítási nap 2023. november 6.
a téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2023. december 21, a szünet utáni első tanítási nap 2024. január 8.
a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. március 27, a szünet utáni első tanítási nap 2024. április 8.
A 2024-es, tavaszi érettségik május 6-án kezdődnek, magyar nyelv és irodalom írásbelivel. A szóbeli vizsgák emelt szinten június 5. és 12. között, középszinten pedig június 17 és július 3. között lesznek.
Egyszerre kell majd érettségiztetniük és órákat tartaniuk a tanároknak, ha meghosszabbítja a tanévet az Orbán-kormányTüntetnek, hálózatot építenek és saját parlamentet szerveznek, jelentette be az Egységes DiákfrontMint lapunk korábban megírta, bár a tanítási napok száma „technikailag” nem változik, a szünnapok átszervezése kihívások elé állíthatja az iskolákat. A PSZ alelnöke, Gosztonyi Gábor a Népszavának azt mondta, a tavaszi szünet meghosszabbítását még el lehet fogadni, mert a tapasztalatok szerint erre az időszakra fáradnak ki leginkább a diákok. A téli szünet meghosszabbítását azonban túlzónak tartja, különösen, hogy az a nyári szünet terhére történne. Gosztonyi Gábor arra is felhívta a figyelmet, a szeptember 1-jei, pénteki tanévkezdés is gondokat okozhat azoknak a diákoknak, akik kollégiumban laknak, nekik pénteken be kellene menniük az iskolába, majd hazautaznak, vasárnap pedig újra utazniuk kellene, hogy beköltözzenek a kollégiumba. A PSZ alelnöke szerint a tanévet el lehetne kezdeni szeptember 4-én, hétfőn is, egy napot pedig el lehetne venni például a hosszú téli szünetből.
Maruzsa Zoltán: Jöhetnek a béralkuk, a költségvetésben van fedezet a tanárok 10 százalékosnál nagyobb béremelésérePintér Sándor tárcája ugyan tagadja, de a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint országos tanárhiány van