Társadalom;Magyarország;Népszava;szépségverseny;Molnár Csilla;Podcast;

Angyali szépséggel indult, ördögi gonoszsággal folytatódott – Molnár Csilla tragédiája

Az akkori társadalom számára még egészen ismeretlen volt a szépségipar árnyoldala, a reklámplakátok mögött meghúzódó piszkos alkuk világa. A Népszava múltidéző podcastjének friss adásában felelevenítjük az 1985-ös Magyarország Szépe verseny előzményeit és körülményeit, a botrányos szoborkészítést, a rémálommá vált sikert.

Az, hogy ki a legszebb, nem ott kezdődik, hogy egy csomó lányt felzavarunk a színpadra – ezt valójában mindenki így gondolja, de a szépségversenyek nem is a szépségről, inkább a verseny szponzorairól, a reklámról és a celebvilágról szólnak. Szocialista éra ide vagy oda, így volt ez 1985-ben is Magyarországon. Az akkori társadalom számára még egészen ismeretlen volt a szépségipar árnyoldala, a reklámplakátok mögött meghúzódó piszkos alkuk világa. Minderről a tizenhat évesen szépségkirálynővé választott Molnár Csilla Andrea sem tudott semmit. Egy évig sem viselhette a koronát, öngyilkos lett a fonyódi otthonában.

A Népszava 150. születésnapját ünneplő múltidéző podcast augusztusi adásában a 17 éves lány angyali szépséggel induló, ördögi gonoszsággal folytatódó tragédiájáról beszélget Polányi Viktória tanácsadó szakpszichológus, Mosolygó Miklós újságíró és a műsorvezető Rosznáky Emma. Molnár Csilla történetének ma is van aktualitása: a média világában járatlan szülők elvesztették lányukat, de miben más ma egy olyan szülő, aki szintúgy nem ismeri a közösségi média útvesztőit, akinek fogalma sincs, mit posztol magáról a gyermeke? Mi a különbség egy nyolcvanas évekbeli és egy mai tinédzser lány között? Hogyan értékeli magát egy kamasz, ha a neten minden nap egy szépségverseny? Védettebb helyzetben van-e egy nő ma Magyarországon? – derül a Hol Élünk? 150 friss epizódjából.

A műsorban felelevenítjük az 1985-ös Magyarország Szépe verseny előzményeit és körülményeit, a botrányos szoborkészítést, a rémálommá vált sikert. A múltidézés mellett Polányi Viktória praktikus tanácsokkal is tud szolgálni: miként fogadjuk el saját testünket és ne dőljünk be annak az ideálnak, amit a média kínál nekünk, hogyan húzzuk meg a határokat, hogy soha ne váljunk olyan kiszolgáltatottá, mint Molnár Csilla.

Ha Ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Ha öngyilkossági gondolatai vannak, kérjük, olvassa el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.