Szerbia;futball;Magyarország;Európa-bajnokság;selejtező;

Hátrányból fordítva győzött Szerbiában a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re nyert Szerbia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat 5. fordulójában, így nagy lépést tett afelé, hogy jövő nyáron ott legyen a németországi kontinenstornán.

Az egész Európa-bajnoki selejtezősorozat legnehezebb mérkőzése várt csütörtökön a magyar labdarúgó-válogatottra, amely a sztárokkal felálló Szerbia vendége volt Belgrádban. Pokoli hangulatra ezúttal nem lehetett számítani, ugyanis a Crvena zvezda otthonául szolgáló 53 ezres Rajko Mitic Stadionba csak gyerekcsoportokat engedtek be, mivel márciusban a szerb szurkolók diszkriminatív rigmusokat skandáltak a Montenegró ellen 2-0-ra megnyert találkozón.

Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya kezdőcsapatával nem okozott különösebb meglepetést: Dibusz - Lang, Orbán, Szalai Attila - Nego, Nagy Ádám, Styles, Kerkez - Sallai, Szoboszlai - Varga Barnabás felállásban küldte pályára együttesét.

Nem kezdett rosszul a magyar csapat, ugyanakkor a 10. percben első helyzetéből gólt szerzett a hazai csapat. Milinkovic-Savic passza után Tadic lépett ki középen, okosan balra passzolt Vlahovichoz, aki pocsékul ért a labdához, de Szalai Attila saját kapujába juttatta a labdát (1-0).

A 34. percben hasonló szituáció alakult ki a szerb kapu előtt, Sallai lövését kiütötte a kapus, a labda visszakerült a Bundesligában légióskodó támadóhoz, róla tovább pattant Varga Barnabás elé, ő pedig estében szerzett gólt (1-1).

A 36. percben fordult a kocka, újabb kaotikus jelenetsor után a magyarok szerezték meg a vezetést. Előbb a szerb kapus ügyetlenkedett egy sort, majd Lang pocsék lövésébe a hosszún érkező Orbán tette bele jól a lábát (1-2).

Dragan Stojkovic, a hazaiak kapitánya a félidőben kettőt is cserélt, Marco Rossi viszont kitartott kezdőcsapata mellett. Az 58. percig kellett várni az első kaput eltaláló szerb próbálkozásra, Vlahovic éles szögből, elemi erővel vette célba a magyar kaput, de Dibusz résen volt. Két perccel később Vejkovic fejesét is kitolta a magyar hálóőr.

A 70. percben Fiola érkezett Kerkez helyére, majd a 75. percben kis híján egyenlítettek a hazaiak, Zivkovic találta el a kapufát. Két perccel később a gólszerző Varga, illetve Nagy Ádám ment le, helyükre az újonc Kata Mihály és Ádám Martin érkezett, majd a hosszabbítás utolsó percében Csoboth állt be Sallai helyére. A hajrában hiába mentek előre a szerbek, újabb gól már nem született, a magyar csapat értékes három ponttal gazdagodott.

A magyar válogatott vasárnap Csehország ellen lép majd pályára felkészülési mérkőzésen.

Élen a magyarok

Eb-selejtező, G csoport, 5. forduló:

Litvánia-Montenegró 2-2

Gólszerzők: Paulauskas (71.), Cernych (94.), illetve Krstovic (78.), Savic (89.)

Szerbia-Magyarország 1-2

Gólszerzők: Szalai (10. - öngól), illetve Varga B. (34.), Orbán (36.)

Az állás: 1. Magyarország 10 pont, 2. Szerbia 7, 3. Montenegró 5, 4. Litvánia 2, 5. Bulgária 2.