egészségügy;Fidesz-KDNP;Népjóléti bizottság;kórházi fertőzések;

Képünk illusztráció

- A fideszesek úgy döntöttek, nem kell tudnia a parlamenti szakbizottságnak, milyen a kórházak higiéniai állapota

Persze, miért is kéne.

Levetették a Fidesz-KDNP képviselői az Országgyűlés népjóléti bizottságának napirendjéről a Belügyminisztérium tervezett tájékoztatóját a kórházak tisztaságáról és higiéniás állapotáról – számolt be a hvg.hu.

A bizottság kedd délelőtt, első napirendi pontként hallgatta volna meg a beszámolót, amely a fideszes módosítót követően elmaradt. A bizottság elnöke, a DK-s Varga Zoltán szerint a kormánypárti képviselők azzal indokolták a napirendi pont levéltelét, hogy „politikai hisztériakeltés” zajlik az ügyben.

A bizottság ezzel már másodjára nem tudta megtárgyalni a kérdést, noha, mint azt az ellenzéki politikus kifejtette,

„ez az egyik legfontosabb kérdés, ami a magyar társadalom minden tagját érinti. A kórházi fertőzések, a szülészeten talált patkányok, az ágyipoloska-fertőzés nemcsak a bizottságnak, mindenkinek fontos. (...) Ha erről egy szakbizottságot nem engednek beszélni, az nem csak gyávaság, hanem bűn, amiért előbb-utóbb mindenkinek felelnie kell.”

Egyébként Kovács Sándor, a bizottság fideszes alelnöke felszólalása után részrehajlással vádolta Varga Zoltánt, az ebből kezdődő vitát pedig utóbbi végül azzal zárta le, hogy nem enged kocsmahangulatot az ülésen.

Korábban a Direkt36 nyomán lapunk is beszámolt arról, hogy noha a hivatalos szervek nem tesznek komoly erőfeszítéseket a helyzet kezelésére, ennek ellenére minden évben egyre többen veszítik életüket kórházi fertőzésekben, ráadásul a helyzet sokkal rosszabb, mint arra a hivatalos számokból következtetni lehetne, a kormány inkább titkolózik az ügyben.

2021-ben 16-21 ezer kórházi fertőzést azonosítottak, csaknem a felük végződött halállal. Ennek ellenére mindössze 1400 esetben ismerték be maguk az intézmények, hogy közrejátszott a beteg halálában a kórházon belüli fertőzés. A tavalyi évről egyelőre nem állnak rendelkezésre adatok.

Az EP-képviselő, az ellenzéki párt árnyékkormányának vezetője szerint kell lennie egy politikai erőközpontnak, amely megszervezi az ellenzék életét. Donáth Anna vádjaival nem foglalkozik.