Lázár János;fizetés;kártérítési per;elsőfok;Magyar Tenisz Szövetség;pervesztes;Richter Attila;

Hiába követelt 250 milliót a Lázár János vezette teniszszövetség az előző főtitkártól, a bíróság szerint még ők fizethetnek 16 milliót

A kártérítési pert rendrakási célból indították, miután a jelenlegi építésügyi és közlekedési miniszter átvette a csőd szélére jutott sportági szövetség irányítását. Az ítélet nem jogerős.

Elsőfokon elvesztette a Lázár János vezette Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) azt a több mint 250 millió forintos kártérítési pert, amelyet az előző főtitkár, Richter Attila ellen indított – írja az rtl.hu.

A portál információi szerint a Kecskeméti Törvényszék még hónapokkal ezelőtt született, de eddig nem ismert részítélete alapján a szövetségnek még fizetnie is kellene 16 havi munkabérnek megfelelő összeget, azaz csaknem 16 millió forintot Richternek. Ugyanis a felperes MTSZ hiába állította a volt főtitkárról, hogy kárt okozott, amikor aláírt egy torna rendezéséről szóló szerződést, a bíróság szerint nem járt el gondatlanul, a döntéseket pedig valójában nem is ő hozta. Az ítélet nem jogerős, a szövetség fellebbezett.

Az ügy előzménye, hogy az MTSZ előző elnöke, Szűcs Lajos fideszes országgyűlési képviselő még 2020-ban 3,5 milliárd forintos támogatást kért a kormánytól, mert állítása szerint olyan pénzügyi helyzet állt elő a szövetségnél, hogy már a béreket sem tudták kifizetni. A kormány végül 2,5 milliárd forintot adott a konszolidációra, majd Orbán Viktor miniszterelnök felkérésére Lázár János akkor akkor még csak fideszes képviselő, ma már építésügyi és közlekedési miniszter vette át a szövetség irányítását.

Lázár János  büntetőfeljelentést tett, majd belső vizsgálatot, pénzügyi konszolidációt, valamint elszámoltatást ígért, és kártérítési pert indított az előző főtitkár ellen, és 252 millió forintot követelt Richter Attilától, azt állítva, hogy ő okoztt anyagi kárt az MTSZ-nek. Az elsőfokú bíróság azonban a szövetség egyik állítását sem találta bizonyítottnak, sőt a éppen ellenkező következtetésekre jutott. „A bíróság álláspontja szerint az alperes mint főtitkár az elnök illetve az elnökség által meghozott döntések, valamint a közgyűlés által elfogadott határozatok alapján hajtotta végre a feladatokat, ekként nem volt megállapítható, hogy olyan önálló döntéseket hozott, melyek meghatározó befolyást gyakoroltak az egész szakszövetség működésére” – áll az ítéletben.