önkormányzati választások;európai parlamenti választások;Magyar Péter;Talpra Magyarok Közössége;

Magyar Péter azt állítja, fideszes ismerőseitől kap belsős felméréseket, amely szerint a még nem is létező pártjára 20 százalék szavazna

Az EP-választásokra egy, már bejegyzett partnerpártot keresnek. Van, amellyel közel járnak a megegyezéshez, de csak olyanokkal tárgyalnak, akiknek „nem volt részük a rendszerváltás után az ország lezüllesztésében”.

A mai napig vannak kormánypárti kapcsolatai, akik támogatják az ügyét és információkkal segítik - erről beszélt Magyar Péter a Blikknek adott interjújában, s elmondta, emiatt van tudomása olyan fideszes belsős mérésekről, amely szerint a még nem is létező pártja 20 százalékon áll.

Varga Judit NER-ből kicsekkoló, majd politikai pályára lépő exférje a lapnak azt mondta, több olyan közvélemény-kutatás adatai is eljutottak hozzá, amelyek a kormányzat számára készült a friss hazai politikai erőviszonyokról, illetve a mozgalmának megítéléséről szólnak. Magyar Péter még kedden posztolt ilyen adatokat, hivatkozást azonban nem jelölt meg hozzá. A fő állítások mindenesetre a következők voltak:

  • Magyar Péter még meg nem nevezett pártjára már több, mint 20 százalék szavazna, miközben csökkent a kormánypárti és az ellenzéki szavazók, valamint a bizonytalanok száma is.

  • Magyar Pétert a válaszadók több, mint 60 százaléka tartja őszintének.

  • Magyar Péter a válaszadók 83 százaléka szerint képes ártani a kormánynak.

  • A válaszadók 28 százaléka tartja visszásnak, hogy Magyar Péter felvette a volt feleségével, Varga Judit akkori igazságügyi miniszterrel folytatott beszélgetését. A többség ezzel szemben fontosabbnak tartja, hogy a közérdekű információk nyilvánosságra kerüljenek.

  • A válaszadók többsége nem tartja hitelesnek a Magyar Péter magánéletével kapcsolatosan nyilvánosságra hozott információkat.

A Blikknek nyilatkozva most Magyar Péter hozzátette, saját közvélemény-kutatásokra egyelőre nincs pénze, de nem is a felmérésekben szeretne eredményt elérni. Mint mondta, jelen állás szerint továbbra is egy szűk csapattal dolgozik együtt. Azt viszont kijelentette, hogy a hatalom hazugsága, hogy csak Budapesten lázad az elit. „Több évtized után megmozdult az ország, buszsofőrtől az agysebészig jelzik támogatásukat” - magyarázta.

A politikus a lapnak azt is elmondta, hogy a Talpra Magyarok Mozgalmat (TMM) egy ernyőszervezetként kívánják létrehozni, ami alá a jövőbeli politikai pártjuk, valamint egy egyesületük tartozna. Ezzel arra szeretnének lehetőséget adni, hogy azok is csatlakozhassanak a közösségükhöz, akik számára a nyílt kiállás kockázatot jelentene, például féltenék a megélhetésüket a kormányzati befolyástól.

„Mindenkit meg fogunk védeni a Karmelitától, a hatalomtól, az egész politikai elittől, a média egyes szereplőitől” 

– felelte a lap kérdésére, miszerint az őt támogató száz fős jogászcsapat nem csak az ő személyét fogja-e védeni. Hozzátette ugyanakkor, bízik abban, hogy a hatalom nem fog egyesével vadászni az egyszerű állampolgárokra, mert az csak ellentétes hatást váltana ki.

Az európai parlamenti választásokra egy, már bejegyzett partnerpártot keresnek, maguk ugyanis már nem tudnak elindulni. Elmondása szerint van már olyan partnerpárt, amellyel közel járnak a megegyezéshez, de csak olyanokkal tárgyalnak, akiknek „nem volt részük a rendszerváltás után az ország lezüllesztésében”. Magyar logikusnak azt tartaná, ha ő vezetné az európai parlamenti listát, európai parlamenti képviselő viszont nem akar lenni, vagyis valószínűleg átadná a mandátumot másnak. Mint mondta, ő Magyarországon szeretné folytatni a munkát.

Ami az önkormányzati választásokat illeti, a politikus elmondta, távol szeretnének maradni az „ellenzéki pártpolitika mocsarától”, arra viszont törekedni fognak, hogy lelkes és hiteles civileket befogadjanak a mozgalomba, sőt, képviselő- illetve polgármester-jelöltként is támogassák őket. Elmondása szerint számos, jelenleg független képviselő és polgármester is kereste már a kapcsolatot a közösségével, azonban komoly munkát jelent annak biztosítása, hogy ártó szándékú vagy számító embereket ne engedjenek be a mozgalomba.