Hatalmas csinnadrattával elstartolt Szentkirályi Alexandra kampánya a Bálna rendezvényközpontban, ennek keretében a Fidesz főpolgármester-jelöltje egy 7 pontos programot fogalmazott meg.
A körülbelül egy és negyed órás kampánynyitó rendezvényen előbb Kocsis Máté Fidesz frakcióvezető szapulta hosszasan a Karácsony-féle városvezetést, majd Tarlós István korábbi főpolgármester zengett dicshimnuszt Szentkirályiról, hogy aztán a korábbi kormányszóvivő előálljon a következő „programmal”:
Kiszabadítjuk Budapestet Gyurcsány fogságából!
Véget vetünk a városházi korrupciónak!
Felszámoljuk a pazarló budapesti bürokráciát!
Megszüntetjük a közlekedési káoszt!
Tisztaságot és rendet teremtünk a városban!
Otthonossá és élhetővé tesszük Budapestet!
Újra naggyá tesszük a nemzet fővárosát!
Ezeket a főpolgármester-jelölt a Facebookon külön is közzétette, majd hozzátett még egy mondatot, amely épp annyi konkrétumot tartalmaz, mint az eddigiek: „Olyan Budapestet szeretnék, ami gondoskodik a lakóiról, tanítja a fiataljait és tiszteli az időseit.”
Beszédében Szentkirályi Alexandra azt mondta, „itt az idő kikapcsolni a Gyurcsány-showt Budapesten”, hozzátéve, már megmutatták, hogy milyen ez a város, ha „jobboldali” kezekben van és most ismét itt van a lehetőség, hogy újra a kezükbe vegyék Budapest sorsát. Létrehozzák a Fővárosi Költségvetési Tanácsot, ami ellenőrizni fogja a város pénzügyi stabilitását, valamint ingyenes köztéri wifi-hálózatot valósítanak meg - ígérte.
Ezt követően vette kezdetét az igazi, sistergős gyurcsányozás: Szentkirályi Alexandra hangsúlyozta, hogy az összes „Gyurcsány-fiókát” ki fogja rakni a Városházáról, amely szerinte a „Gyurcsány-család udvari cége lett”. Szerinte ugyanis ma Gyurcsánynak van főpolgármestere, a budapestieknek nincs, és minden, amit Budapesten látnak, arról szól, ahogyan „Karácsony Gergely hű inasként serénykedik a Gyurcsány-villában”.
A Városházát egy brazil szappanoperához hasonlította, amiben soha nem történik semmi új, a cselekmény nem halad, ráadásul borzasztóak a színészek is, Budapest helyzetét pedig úgy jellemezte, hogy a kassza üres, a város szemetes és koszos, a városlakók nagy része dugóban vagy a megállókban rostokol, ritkábban járnak a buszok, kátyúsak az utak, veszélyes kerékpársávokat alakítottak ki, a gondozott zöld parkok helyett pedig „gazos méhlegelőkön sétálhatunk”. Ha rajta múlik, a „gyurcsánytalanított városban” háborúskodás helyett a kormánnyal való együttműködés zajlik majd a „budapestiek érdekében”. Felelős városgazdálkodást ígért, és azt is, hogy véget vet „luxus kifizetőhelyeknek”.
A közlekedéssel kapcsolatban arról beszélt, hogy autósok, biciklisek és tömegközlekedők nem lehetnek egymás ellenségei az utakon. Azt ígérte, a káosz megszüntetését járatsűrítéssel, a városhatárban felhúzott, ingyenes és őrzött P+R parkolók létrehozásával, valamint az útfelújítási alap felélesztésével valósítja meg. Szentkirályi Alexandra a köztisztaságra fordított források megduplázására is ígéretet tett, hangsúlyozva, hogy több fizikai dolgozóra és takarítógépre van szükség, és a fővárost meg kell szabadítani a graffitiktől. Hozzátette, a hajléktalanság kérdését is megoldanák, ahogyan 2019 előtt is tették (már amennyiben megoldásnak lehet nevezni azt, hogy két tollvonással betiltották a hajléktalanságot, majd a Ripost című kormánypárti szennylap gyűlöletkeltő cikkben esett a legelesettebbeknek - a szerk.).
Szentkirályi Alexandra elmondása szerint városgondnokságot hozna létre, hogy Budapest közterei ápoltak, tiszták és biztonságosak legyenek, valamint új óvodai helyeket és nyugdíjasotthoni férőhelyeket létesítene a kerületekkel együttműködve. Egy olyan várost szeretne, ami gondoskodik a lakóiról, tanítja a fiataljait, és tiszteli az időseit is, ahol mindenki otthon érezheti magát - magyarázta. Azt is mondta, meg kell becsülni Budapest épített örökségét, ezért homlokzatfelújítási programot hozna létre, a buliturizmus mellett pedig a minőségi turizmust is támogatná.
Arra is ígéretet tett, hogy „visszaadják a Dunát” a budapestieknek, újraindítják a Budapesti Közlekedési Központ hajójáratait, valamint kedvezményes múzeum-, színház- és művészmozi-látogatási lehetőséget teremtenek a budapestiek számára, illetve kultúrházfejlesztési programot indítanak, hogy a lepusztuló külkerületi kultúrházak a fiatalok, a családosok, az idősek közösségi terei lehessenek. Közölte, a következő hetekben szeretné minden budapestivel megismertetni programját, amit a változás tervének nevezett.
Szentkirályi Alexandra Budapest ostromának 80. évfordulóját felidézve arra is kitért, hogy ma újra háborús lázban ég Európa, és benne a magyar háborúpárti baloldal is. „A tét nagy, mondjunk nemet a háborúra!” - hangoztatta. Úgy értékelt, a kampány nem lesz egyszerű menet, a következő néhány hét rázós lesz, de az igazi építkezés csak akkor kezdődhet, amikor a város újra a budapestieké lesz, nem pedig Gyurcsányéké. „Budapest a mi városunk, Budapest a mi otthonunk, Budapest mi vagyunk, vegyük hát vissza!” - mantrázta, nem téve egészen világossá, hogy a mi szó alatt a Fideszt értette-e.
Szentkirályi Alexandra: Eszem ágában sincs visszalépni, azért indulok el, mert győzni akarokSzentkirályi Alexandra lett a Fidesz budapesti elnökeVideó: Szentkirályi Alexandra becsavart egy villanykörtét, mert azt Karácsony Gergely úgysem tudja utána csinálni