;

bántalmazás;Szolnok;kalandpark;karateedző;

- „Gyomorszájon talált, elég messzire repültem” – Több volt tanítvány is azt állítja, hogy erőszakosan viselkedett vele a hétéves kisfiút felrúgó karateedző

Volt, aki már a mozgásból és a módszerből akkor sejtette, hogy kiről van szó, amikor még nem lehetett tudni a nevét, csak a felvétel került nyilvánosságra.

Több tanítványának is testi-lelki sérüléseket okozott Agócs Tibor, az a karateedző, aki nemrég egy szolnoki kalandparkban felrúgott egy hétéves kisfiút  - derül ki az rtl.hu több névtelenséget kérő tanítványt is megszólaltató cikkéből. 

A tanítványok már mindannyian felnőttek, többségük négy, de van, aki tíz évet töltött el az Agócs Tibor vezette jászberényi harcművész-egyesületben, a Yakuzák SE-ben. Mindegyikőjük kiemelte, hogy a mozgás és a közösség jó volt, azonban az emlékeik az edző viselkedéséről máig kísérti őket, borzongva gondolnak vissza erre az időszakra, mivel Agócs Tibor rendszeresen folyamodott erőszakhoz az edzéseken. 

Rengetegszer kaptunk büntetést azért, ha valamit elrontottunk, nem úgy állt a hajunk, nem volt tiszta a ruhánk. Sokszor sírva és félve mentem edzésre, de otthon nem mertem róla beszélni. Nem mertem elmondani a szüleimnek, hogy a sok jó eredményem ellenére sorozatosan bántanak verbálisan és fizikálisan is” - mesélte egyikük. Egy másik korábbi karatéka arról beszélt, hogy az Agócs Tibor árnyékában átéltek miatt bizalmatlanná vált későbbi edzőivel, a sporttal is felhagyott.

 „Amikor először láttam a felvételt (a szolnoki kalandparkban történtekről), nem lehetett tudni, hogy ki van rajta, de a mozgásból és a módszerből éreztem, hogy ismerem az illetőt, mert láttam már ilyet” - mondta egy másik volt tanítvány, többen pedig arról számoltak be, hogy a videó nyilvánosságra kerülése megkönnyebbülést hozott számukra, mivel így fény derül arra, hogy mi folyik az edzőteremben, milyen ember Agócs Tibor. 

A beszámolók szerint testi fenyítést is folyamatosan alkalmazott. Rendszeresen elhangzott a „comb vagy gyomor?” kérdés, majd érkezett az ütés. 

„Edzés közben maga alá fordult a lábujjam, szörnyen fájt ott edzésen is, és utána hetekig. Amikor az eset történt, odamentem a senseihez, hogy szóljak, mennyire fáj, és megkérdezzem, szerinte mit csináljak vele. Megkérdezte, melyik fáj. Mutattam, hogy a bal lábamon a lábujjak, erre olyan erővel csapott rá, hogy már nemcsak a lábujjak, de az egész lábfejem sajgott. Bicegve csináltam végig az edzést, könnyek között, mert nem akartam súlyosabb büntetést kapni”

- idézte fel az egyik tanítvány.

Valaki pedig azt mondta, egyszer elrúgta, ami „gyomorszájon talált, és elég messzire repültem, gyerekszemmel legalábbis mindenképp. A földön fekve alig bírtam lélegezni, mert beszorult a levegő a mellkasomba. Ekkor fölém állt, és elkezdett üvölteni. Nem maradtak meg a szavai, de nem mertem felnézni rá, de még sírni sem. Az edzés folytatódott, mintha semmi sem történt volna. A társaim jöttek oda hozzám később, ők segítettek fel. Nem értettem, miért érdemeltem ezt, de elfogadtam mint büntetést.”

Többen is arról számoltak be, hogy ezeket a fenyítési, büntetési módszereket rendszeresen alkalmazta, nemtől és kortól függetlenül. 

A szolnoki kalandparkban felrúgott hétéves kisfiúról országszerte visszhangzó botrányhoz vezetett, az ügyben Orbán Viktor is megszólalt, ami után a Magyar Karate Szakszövetség sietve kizárta a soraiból a Yakuzák SE-t, Agócs Tibort pedig megfosztotta a danfokozatától.

A világ legélhetőbb városa itt van, a szomszédban. De Budapestnek sincs oka a szégyenkezésre, sokat javítottunk a helyezésünkön tavaly óta.