Az elnökjelölti kampányának első két napján rögtön rekordot döntött a demokrata alelnök. Vasárnap délutántól kedd délelőttig több mint 100 millió dollár felajánlást kapott 1,1 millió személytől és szervezettől úgy, hogy a 62 százalékuk első adományozó, vagyis még soha nem támogatott demokrata politikai kampányt. És ha ez nem lenne elég, Kamala Harris hétfő estig már jóval több demokrata küldött támogatását szerezte meg a demokrata elnökjelöltség elnyeréséhez szükséges 1976-nál.
Kamala Harris hétfőn a kampánya központjául szolgáló Delaware állambeli Wilmingtonban mondott beszédet. Felvette a kesztyűt Donald Trumppal szemben, kampányát a XIX. századi abolicionisták harcához és a nők választójogáért küzdő szüfrazsett mozgalomhoz hasonlította. Érvelése szerint Donald Trump második elnöksége alatt semmissé tenné ezeket a polgárjogi eredményeket, a múlt felé fordítva az Egyesült Államokat. – Nem megyünk vissza – nyomatékosította Kamala Harris.
Ömlik a pénz a demokratákhoz Joe Biden visszalépése utánItt a vége, az Egyesült Államok elnöke, Joe Biden bejelentette, hogy visszalép az újbóli jelöltségtőlA 2004 és 2017 között először San Francisco-i kerületi ügyészként, majd kaliforniai államügyészként szerzett tapasztalataira hivatkozva elmondta, hogy munkája során számos erőszaktevővel és csalóval volt dolga – írja a The New York Times. „Higgyék el nekem, ha azt mondom: ismerem a Donald Trump féléket” – fogalmazott az alelnök. Kampányának első állomása kedden a csatatér-államnak számító Wisconsinban Milwaukee városa lesz.
A Demokrata Párt központi irányító szervezete, a DNC szabályzati bizottsága szerdán ül össze eldönteni, melyik nap tartják a konferenciát az államok egyes küldöttei szavazatának megismeréséhez. Jamie Harrison DNC-elnök augusztus 7-ig szeretné elintézni, elkerülendő a voksolásra előírt jogszabályi határidőkből származó kockázatokat. A hivatalos demokrata jelöltállító konvenció augusztus 19. és 22. között rendezik Chicagóban.
Nem érkezett váratlanul a hír, hogy a tegnapi napon lemondott Kimberly Cheatle, az amerikai titkosszolgálat igazgatója. Az ő vezetése alatt fegyeres merényletkísérletet követtek el Donald Trump, mára hivatalosan is a Republikánus Párt elnökjelöltje ellen a pennsylvaniai Butlerben tartott kampányrendezvényen. A washingtoni képviselőház felügyeleti bizottságának hétfői meghallgatása során még nem jelezte lemondási szándékát, ám az olyan ismert republikánus törvényhozók, mint Ted Cruz texasi szenátor vagy Mitch McConnell szenátusi frakcióvezető nyomására végül Cheatle kénytelen volt beadni a felmondását.