korrupció;Fidesz;Pénzügyminisztérium;Miniszterelnökség;vádak;

- A bolsevikok padlássöpréséhez hasonlítja a kormányzatot érintő korrupciós ügy eljárását a fideszes fővádlott

K. Tamás szerint a büntetőügy valójában „justizmord”, s a 25 milliárdos vesztegetés miatti eljárást azért indították ellene, mert Fidesz-tagként megsértett egy magasrangú vezetőt.

Ismeretlen okból vettek őrizetbe, majd tartóztattak le. Az ügyészségen akkor választ semmire sem kaptam. 2022. április 20-án egy napon belül mindent lefoglaltak és elvittek, a teljes vagyonomat, beleértve a családomét is, zárolták, foglalták és elvitték, mint amikor a bolsevikok lesöprik a padlást – nyilatkozta a Blikknek K. Tamás, a Magyarország több minisztériumát is érintő korrupciós ügyének elsőrendű vádlottja. A pénzügyminiszter Varga Mihály egyik volt helyettes államtitkára azt állítja, a vád szerinti 25 milliárd forintos korrupciós ügy, az ügyészség által felderített nyomozás „nem igaz, és itt semmi nem felel meg a valóságnak és a jognak”.

A férfi ki is fejtette mire gondol: „Megalapozott gazdasági kritikámmal a jelek szerint én is megsértettem Magyarország legérzékenyebb lelkű emberét. Régóta a Fidesz tagja vagyok, és a pártban soha nem titkoltam a véleményemet. Ha bárkivel kettesben voltunk, akkor az illető egyetértett velem, ha többen voltunk, akkor már mindenki kussolt. Én nem ilyen családból származom. Úgy gondolom, az eljárás a kimondott véleményeim miatt folyik ellenem és a családom ellen, ami egy justizmord eljárás, vagyis az igazság halála.” – Többször tiltakoztam Polt Péter legfőbb ügyésznél, de egyszer sem válaszolt a leveleimre – tette hozzá K. Tamás.

A 24.hu idén februárban számolt be a vádemelésről a Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása alapján. Közölték, hogy 54 személy ellen – 25 jogi személy érintettségével – emeltek vádat vezető beosztású hivatalos személy által az előnyért hivatali kötelességét megszegve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt a Budapest Környéki Törvényszéken. Hozzátették, az ügyben 108 európai uniós forrásból finanszírozott – főként a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében kiírt – pályázat, valamint további 8 hazai forrású – az Egészségügyi Támogatási Program keretében benyújtott – pályázat érintett. A benyújtott kérelmekkel igényelt támogatás összértéke meghaladja a 25 milliárd forintot. Az nyomozás során a Pénzügyminisztériumban és a Miniszterelnökségen is házkutatást tartottak.

K. Tamás a Blikknek megerősítette, hogy egyértelműen politikai vonatkozású ügynek tartja az eljárást. Szerinte ugyanis a vizsgálat teljesen elmaradt. – Amikor őrizetbe vettek, aznap éjszaka azt mondták, tegyek vallomást. Kérdeztem, hogy miről... Aztán kinyomtatták nekem az úgynevezett alapos gyanút tartalmazó ügyészi anyagot, amiben az állt, hogy ismeretlen összeget vettem át ismeretlen helyszínen, ismeretlen időpontban még be nem azonosított személyektől – mondta a volt helyettes államtitkár, aki büszkén mondta, hogy megismerkedett Schadl Györggyel, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnökével, mert a mellette levő magánzárkába került a Venyige utcai büntetés-végrehajtási intézet 8. emeletén.

„Nőügyekkel nem foglalkozom” – ütötte el a Szemerkényi Réka washingtoni nagykövet visszahívására vonatkozó újságírói kérdést 2017-ben Orbán Viktor kormányfő. Ez lett a címe annak a beszélgetésnek, amelyen Antoni Rita nőjogi aktivista, Parászka Boróka erdélyi magyar újságíró, Renner Erika, a bántalmazott nők jogaiért kiálló aktivista, az elmúlt évtizedek egyik legsúlyosabb nő ellen elkövetett bűntényének túlélője és Perintfalvi Rita teológus többek között arra kereste a választ, hogy áll jelenleg a női egyenjogúság kérdése az orbáni rezsimben. Az elhangzottak alapján nem jól.