A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós bűncselekmény feljelentésének elmulasztása és befolyással üzérkedés bűntette miatt nyújtott be vádiratot Schadl György és három társa ellen a Fővárosi Törvényszéken - derül ki a vádhatóság egy keddi, lapunknak is megküldött tájékoztatásából.
Mint írják, a vádirat lényege szerint 2018 augusztusában két önálló bírósági végrehajtó-helyettes egy önálló bírósági végrehajtó jelölt közvetítésével felvette a kapcsolatot egy önálló bírósági végrehajtónak pályázó személlyel. A végrehajtó-helyettesek közölték a pályázóval, hogy kapcsolatrendszerükön keresztül befolyásolni tudják a kinevezések során eljáró, hivatalos személynek minősülő illetőt. Felajánlották, hogy biztosítják az eredményes önálló bírósági végrehajtói kinevezést, és a végrehajtói iroda beindításával felmerülő költségeket, amiért cserébe a pályázó által alapítandó végrehajtói iroda bevételéből részesedést és az irodában történő alkalmazásukat kérték.
189 milliót keresett Schadl György, ameddig a börtönben ültSchadl György a teljes osztalékot készpénzben kérte az elítélt végrehajtó szerintA pályázó az ajánlatot elfogadta, és vállalta, hogy leendő végrehajtói irodájának nyereségének 42,5-42,5 százalékát odaadja segítőinek három éven keresztül. A pályázót 2019 második felében kinevezték önálló bírósági végrehajtónak, a kinevezési eljárás jogellenes befolyásolására azonban valójában nem került sor. A pályázó a kinevezési okmány átvétele napján tájékoztatta a korrupciós megállapodásról a végrehajtói kar akkori elnökét, Schadl Györgyöt, aki később alelnöke jelenlétében beszámoltatta őt a történtekről. Miután a jogellenes kapcsolat részleteit feltárták, a megállapodásuk felbontására utasította őket, így sem a pénzt nem fizették ki, sem a végrehajtó-helyettesek nem alkalmazták a pályázót.
173 millió forintos osztaléka lett a Schadl–Völner-ügyben érintett egyik végrehajtói irodánakAz ügyészség szerint Schadl György és alelnöke feljelentési kötelezettségüknek nem tettek eleget, noha ekkor hivatalos személyek voltak. A nyomozást az ügyészség később hivatalból rendelte el. A befolyásukkal alaptalanul visszaélő önálló bírósági végrehajtó-helyettesek, a korrupciós kapcsolatban közvetítőként eljáró személy mellett az alelnök és a pályázó esetében is a feltételes ügyészségi felfüggesztésről döntött. Schadl György esetében a vádiratban azt indítványozták, hogy a jelen ügyet egyesítse a kar korábbi elnöke és társai ellen jelenleg is folyó büntetőeljáráshoz.
73 milliós osztalékot vett ki irodájából a Schadl–Völner-ügyben elítélt végrehajtó