Nem archiválta az ügyészség Boldog István lehallgatási felvételeinek nyersanyagát, ám az összefoglaló elégséges az eljárás lefolytatásához - közölte a legfőbb ügyész Hadházy Ákos kérdésére.
A független országgyűlési képviselő a Telex cikke nyomán fordult Polt Péterhez, amelyből kiderül, a 2019 júliusa és októbere közötti időszakban egy adminisztrációs hiba miatt nem archiválták a hanganyagokat így ezen periódusról kizárólag csak leiratok állnak rendelkezésre.
„Adminisztrációs hiba” – Nem archiváltak három hónapot Boldog István lehallgatásaibólA vádhatóság vezetője azt hangoztatta, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség valamennyi, a vádat alátámasztó bizonyítékot benyújtott a bíróságnak. Ezek közt vannak azon hangfelvételek is, amelyek a vádhatóság szerint alátámasztják a volt fideszes politikus bűnösségét. Egyben jelezte, hogy azon lehallgatási jegyzőkönyveket, amelyek csak közvetve bírnak jelentőséggel, azokat közokiratként csatolták. „A szakszolgálatok feljegyzése a bírói engedélyben meghatározott beszélgetések tartalmát hűen tükrözi, így az okiratként rendelkezésre álló közlemények törvényesen beszerzett bizonyítékoknak tekinthetőek, a bizonyítás eredményét az adminisztrációs hiba várhatóan nem befolyásolja” - fogalmazott Polt Péter jelezve, hogy a történtek miatt megtették a szükséges intézkedéseket.
„Előttem és utánam is jött valaki” – Nem vallottak Boldog Istvánra a környékbeli polgármesterekMindent elfelejtett a Boldog István-féle korrupciós ügy egyik tanúja a bíróságonAz expolitikus védője, Varga István korábban kérte ezen leiratok kizárását a bizonyítékok közül, mivel a hangfevételek hiánya sérti a védelemhez való jogot.
Boldog István és nyolc társa ellen 2020 decemberében emeltek vádat hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt. Az ügyészség szerint a korábbi fideszes képviselő és társai jogellenesen visszaélve hivatali pozíciójukkal, jogellenesen befolyásolták a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit, továbbá elősegítették a kivitelezők irányított kiválasztását. Mindezért 2019 májusában 20 millió forintot kaptak. Az eljárás jelenleg is folyamatban van, jogerős ítélet még nem született. Az ügyészség Boldog Istvánra hat év szabadságvesztést kért.
Videón, ahogy rabruhát visz Boldog Istvánnak a DK politikusa a bíróságra