Magyar Honvédség;hackertámadás;titkosítás;Védelmi Beszerzési Ügynökség;Ransomware;

Az Inc. Ransomware nevű hekkercsapat jutott be a VBÜ szerverébe

- Tovább árulják az ellopott magyar katonai adatokat

Ennél többet azonban nem tudni, így azt sem, tett-e bárki is ajánlatot nekik a Védelmi Beszerzési Ügynökség (VBÜ) szerveréről letöltött dokumentumokért.

Bár a nagy nyilvánosság ezt nem láthatja, továbbra is lehet licitálni azokra a magyar katonai információkra, amelyeket az állami Védelmi Beszerzési Ügynökségtől loptak el hackerek – állította lapunknak egy biztonsági szakértő.

Ennél többet azonban nem tudni, így azt sem, tett-e bárki is ajánlatot nekik a Védelmi Beszerzési Ügynökség (VBÜ) szerveréről letöltött dokumentumokért. A szakértő kérdésünkre elmondta: a hekkerek nem adták meg, meddig lehet licitálni, de más hasonló lopások, zsarolások esetén általában egy évig árulják az adattolvajok az információkat.

– Ha végül nem lesz vevő a magyar katonai iratokra, akkor egy idő után a hekkerek elengedik azokat, azaz kiteszik az egészet a netre

– vélekedett forrásunk.

Mint emlékezetes, decemberben kiderült, egy Inc. Ransomware nevű ismeretlen hátterű nemzetközi hackercsapat bejutott a VBÜ szerverébe, titkosították az ott lévő dokumentumokat, illetve letöltötték azokat. Később, hogy bizonyítsák, kezükben vannak a magyar katonai iratok a darkweben közzétettek két tucat képernyőfotót.

Ezekből kiderült, hogy honvédségi beszerzések anyagaihoz, szervezeti információkhoz, a magyar haderőfejlesztési programhoz kapcsolódó iratok vannak a kezükben. Összesen mintegy egy terabyte-nyi anyagot szereztek meg. Akkor a hackerek 5 millió dollárt kértek a magyar kormánytól az információkért. Mivel a kabinet vélhetőleg nem fizetett, a hackerek november végén licitet indítottak, amelyen 1 millió dollár volt a kezdő ajánlat.

A francia elnök párizsi nagykövetek előtt egyszer sem ejtette ki a világ leggazdagabb embere nevét, de bírálata ugyanolyan éles volt, mint a norvég és a brit miniszterelnöké.