Lapunk nem sokkal azt követően fordult kérdésekkel az ORFK-hoz, hogy január elején kiderült, a rendőrség sikkasztás gyanúja miatt indított nyomozást a Békéscsabai Tankerületi Központnál. Az esetről a Magyar Narancs számolt be elsőként, a lap információi szerint a központ egyik alkalmazottja sikkasztott, emiatt több iskola pedagógusa nem kapta meg járandósága egy részét. A hiányzó összegeket azóta már visszautalta az érintetteknek a tankerület.
Tavaly decemberben a Szabad Európa számolt be arról, hogy sikkasztás és hűtlen kezelés megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség a Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium főigazgatóját, akinek vezetői megbízását december 13-án vonta vissza a Belügyminisztérium. A férfi – aki Sonkád község kormánypárti színekben megválasztott polgármestere – a közelmúltig a Nemzeti Pedagógus Kar alelnöki tisztségét is betöltötte.
Sikkasztás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség a Békéscsabai Tankerületi Központnál Visszautalta a tankerületi központ a tanárok elsikkasztott pénzétAz elmúlt időszakban más hasonló esetekre is fény derült. Tavaly szeptemberben a Mátészalkai Tankerületi Központ igazgatóját menesztették, akit hűtlen kezelés és sikkasztás gyanújával hallgatott ki a rendőrség. Áprilisban a Belső-Pesti Tankerületi Központ gazdasági vezetőjét vették őrizetbe és indítottak ellene büntetőeljárást vesztegetés és más bűncselekmények gyanúja miatt, az ORFK korábbi tájékoztatása szerint rajta kívül négy másik gyanúsítottat is kihallgattak. Tavalyelőtt pedig három esetben indult nyomozás tankerületi igazgatókkal összefüggésben.
Szerettük volna megtudni azt is, az utóbbi időben indultak-e rendőrségi eljárások, nyomozások szakképzési centrumokat, szakképző intézményeket érintő korrupciós bűncselekmények miatt, de erre a kérdésünkre nem kaptunk választ az ORFK-tól.
Egy hónap alatt újra megduplázódott a tankerületek adóssága, a legnagyobb összeggel a Közép-Budai Tankerületi Központ tartozik