Az események mutatják, hogy amikor kell, akkor az állam a helyén van - jelentette ki péntek reggel a Kossuth rádióban a miniszterelnök a csütörtöki bombariadókkal kapcsolatban.
Orbán Viktor azt mondta, hirtelen több ezer embert tudott az állam megmozdítani, így elég hamar úrrá lettek a káoszon és a bizonytalanságon. Elmondta, könnyen lehet, hogy ez nem magyar területen, hanem valamilyen „nemzetközi központban” elkövetett bűncselekmény, oda pedig „még nem ér el a kezünk", egyelőre csak az országhatáron belüli területeket tudjuk biztonsági szempontból uralni - magyarázta. Hozzátette, csütörtökön egész nap forródróton volt a belügyminiszterrel. „Szeretnék megnyugtatni mindenkit, szülőket, tanárokat, diákokat, hogy az élet visszatért a normális kerékvágásba” - mondta.
A kormányfő jelezte, egy bolond százat csinál, így ehhez hasonló esetek előfordulhatnak a következő napokban, „amikor egy-egy jópofa diák, egy-egy mérges szülő, vagy a Jóisten tudja pontosan, kicsoda, de kedvet kap az ilyesmihez.”
Nyomatékosította hogy kézben tartják a folyamatokat. Orbán Viktor azt hangoztatta, minden fenyegetést komolyan kell venni, mivel Nyugat-Európában hetente történnek terrorcselekmények. Éppen ezért a tanulság mindig ugyanaz: „ha a migránsokat beengednénk, vagy beengedtük volna Magyarországra, akkor itt sem terrorfenyegetések lennének, hanem terrorcselekmények. Nem emberek életét fenyegetnék, hanem el is vennék azokat” - jelentette ki, egyben jelezte, hogy „a magyar politikában itt van a választóvonal, mivel vannak az ellenzéki pártok, akik Brüsszelben a migrációs paktumot támogatják, sőt annak végrehajtását sürgetik. A migrációs paktum Magyarországra halálos fenyegetést jelent.”
Orbán Viktor nem akar a metrón ülve ráeszmélni, hogy mások élnek körülöttünk„Indulhat a nagy támadás” – Orbán Viktor ünnepélyesen meghirdette az EU elfoglalását célzó hadművelet második fázisátDonald Trump hivatalba lépésével kapcsolatban azt mondta, „jó időszak elé nézünk, mivel az új elnök megcsinálja mindazt, amit ígért. A Trump-féle intézkedések után nyugodtan mondhatjuk, hogy az elszigetelni próbált Magyarország - január 20-a óta, hogy az elnök hivatalba lépett - immáron nem kiszorított. Mi vagyunk a főáram. Visszatértünk a történelem főutcájára, a nyugati világban mi vagyunk a többség” – fogalmazott, nyomatékosítva, hogy Brüsszelben lázadni kell, ugyanis „a brüsszeliek ránk fogják erőltetni azokat a dolgokat, amiket Amerikában éppen megszüntet az elnök, és amivel szemben mi sikeresen küzdöttünk az elmúlt néhány esztendőben.” Itt példaként említette a migrációt és az úgynevezett „gyermekvédelmi törvényt”. Ráadásul Donald Trump kimondta azt, ami még hiányzik a magyar alkotmányból, nevezetesen, hogy az ember vagy férfi vagy nő.
„Visszatértünk a történelem főutcájára” – Szijjártó Péter bejelentette, hogy új korszak kezdődöttAz energiapolitikával kapcsolatban elmondta, az ukránok „ki akarnak velünk babrálni, de a magyar kormány meg tudja magát védeni, mivel egységfrontban maradtunk a szerbekkel és van egy alternatív útvonal is”. Számításai szerint Magyarország az elmúlt három évben elveszített 19 milliárd eurót, vagyis 7500 milliárd forintot a szankciók miatt és „most az ukránok, miközben az ő érdekeit szolgálja a szankció, most beletüsszentenek a nullás lisztbe, és kibabrálnak a magyarokkal még az energia oldalán is, mert nem engedik, hogy átjöjjön a gáz Oroszországból Magyarországra (...) tehát ez így nem lesz jó, hogy mi fizetünk egyfelől megsegítendő Ukrajnát, a szankciós gazdasági következményeket, ők meg kibabrálnak velünk. Ez nem fog menni” - mondta.
Orbán Viktor azt hangoztatta, ha Ukrajna segítséget akar kérni – például az oroszok szankcionálását – akkor „tessék megengedni, hogy a közép-európai országok, köztük Magyarország, behozhassák Ukrajnán keresztül a gázt, és ne támadják a szállítási útvonalakat". Egyben garanciát kért arra, hogy nem ismétlik meg azt a „piszkosságot” az olajjal, amit most a gázzal tesznek. „Ha azt akarják, hogy Európa továbbra is szankcionálja az oroszokat, és mi fizessük ennek az árát, akkor legalább annyit tegyenek meg, hogy a pénzügyi veszteségeinket csökkentik. Azzal, hogy nem viselkednek ilyen eszement módon, ahogy most teszik”.
Orbán Viktor és Robert Fico megbeszéli, hogy Ukrajnával csak a baj vanOlvasatában a dolgok egyszerűen elintézhetők lennének: „annyi kellene, hogy a brüsszeliek fölveszik a telefont, és azt mondják, kedves ukrán elvtársak, jó móka volt, vége van, ezt nem csinálhatjátok. (…) Viselkedjetek, rendesen állítsátok vissza azt az szállítást. Ez egy telefonhívás, tehát ha Brüsszelben van akarat, akkor van út. És arról próbálom győzködni barátainkat - mármint Brüsszelben -, hogy segítsenek már nekünk ebben. Ne Ukrajna érdekét képviseljék Magyarországgal szemben, hanem a közép-európai országok érdekét érvényesítsék Ukrajnával szemben, aki ráadásul nekünk van kiszolgáltatva. Ne minket akarjanak meggyőzni, hogy ne állítsuk meg a szankciókat, hanem az ukránokat győzzék meg, hogy biztosítsák a szankciók folytatásának föltételét. Ezt kérjük tőlük. Erről folyik most egy higgadt hangú, nyugodt, kiegyensúlyozott párbeszéd Brüsszel és Budapest között”.
Hamis üzemanyagpanasz Orbán ViktortólA miniszterelnök jelezte, ő maga nem siránkozik a szankciók miatt, mivel a magyar emberek munkája és energiája előrébb tudja vinni az országot. „Tartom továbbra is, amit vállaltam, hogy 2025 egy fantasztikus év lesz, és szankciók ide, szankciók oda, energiabizonytalanság ide vagy oda. Olyan évet fogunk produkálni, ami régen nem volt” – nyomatékosította. Beszélt arról is, hogy megnézte az év végi számokat és ott érdekes dolgokat talált. Itt sikerként értékelte, hogy 900 ezer ember kamatot kap az állampapírok után.
Orbán Viktor: 1700 milliárd forintnyi kamatot fizet a kormány 800 ezer magyar családnak az állampapírok utánA bontást tekintve levonta azt a konzekvenciát, hogy Magyarországon erős középosztály van, mivel százezer számra tehető azoknak a családoknak a száma, akik 5 és 10 millió, vagy akár 10 és 20 millió forint közötti összeget helyeztek el állampapírokban. Ő maga arra jutott, hogy nagyjából 3,2 millió ember helyezhette el megtakarításait állampapírban, ami a magyarok megtakarításának mindössze 12 százalékát teszi ki. Az állampapírok mellett jelentős összegeket tartanak bankbetétekben és egyéb értékpapírokban is. Nagyságrendi becslések alapján a magyar családok teljes pénzügyi megtakarítása körülbelül 90 ezer milliárd forintra tehető. Ezzel az Európai Unión belül a tizenharmadikak vagyunk, miközben azt hallom állandóan a károgó ellenzékiektől, hogy Magyarország Európa legszegényebb országa – mondta.
Eurostat: Folytatódott a magyarok elszegényedése, az utolsó helyre csúszva a legkevesebbet költhették el tavaly az EU-banFogyassz, ha bírsz! – a leggazdagabb ötödnek ötször annyija van, mint a legszegényebbnekÁtlagosan ötször többet keres a magyarok leggazdagabb 20 százaléka a legszegényebb 20 százaléknálKitért arra is, hogy decemberben 544 ezren mentek magyarországi szálláshelyekre, 212 ezren pedig külföldre. A legnépszerűbb célpontok közt Valencia, Malaga, Nizza, Isztambul, Dubai, Bari, Tenerife található. Emellett csak december 24. és december 31. között kiment az országból 418 ezer hazai rendszámú jármű, aminek egy része nyilván nem nyaralni ment, de akkor is ez egy óriási szám. „Hagyjuk abba ezt a szerencsétlenkedést miszerint, hogy Magyarország Európa legszegényebb országa, mert ez csak kétségbeesést hoz” – fogalmazott Orbán Viktor, hozzáfűzve, hogy
„megindultunk, repülőrajt, utazósebesség, aztán sprint.”
Az év végén, a harmadik-negyedik negyedévben 3,6-3,9, majdnem 4 százalék körüli növekedés lesz már, és megyünk fölfele. A lényeg, hogy ilyen körülmények között is megvan az energia a magyar gazdaságban, hogy egy fantasztikus évet csináljunk '25-ben – összegzett.
Végezetül beszélt arról a kisfilmről, amely vasárnap debütál Youtube-csatornáján, amely a koronavírus-járvány ellen küzdelmet mutatja be. Erről szólva kifejtette, hogy a tanulsága az, miszerint sokkal többre vagyunk képesek, ha összefogunk. A mai napig imába foglalja Kásler Miklós nevét, aki „minden európai egészségügyi minisztert megelőzően, több mint egy hónappal már riasztott bennünket, hogy ebből baj lesz, és ezért tudtunk fölkészülni úgy, hogy nem voltak olyan jelenetek Magyarországon, mint amit mondjuk Olaszországban vagy Franciaországban láttunk (…) Hálásak kell, hogy legyünk, nemcsak a miniszter úrnak, az orvosoknak, az ápolónőknek, mindenkinek, aki abban a nagyon nehéz helyzetben segített Magyarországot kihúzni a bajból.”