Japán magyarországi követségét is felkereste az a nő, akit pár hete ölt meg korábbi férje Budapest V. kerületében - írja a Japan Today.
A lap cikke szerint tavaly nyáron arról számolt be a követségnek, hogy családon belüli erőszak áldozata, és segítséget kért a gyermekei hazatérésének megkönnyítéséhez szükséges dokumentumok beszerzésében. A képviseleten azonban azt tanácsolták neki, hogy próbálja meg rendezni a helyzetet volt férjével.
Fél év alatt ötször ment rendőrségre volt férje miatt a lakástűzben meggyilkolt japán nőEgy barátja elmondása alapján a nő túlságosan félt a az ír férfitól ahhoz, hogy tárgyaljon vele, egyszerűen félt a volt férjétől, a múltbeli erőszak miatt nem érezte magát biztonságban.
Ahogy korábban mi is beszámoltunk róla, a Blikk úgy tudja, fegyelmi eljárás indult azokkal a rendőrökkel szemben, akik elutasították a nő feljelentését, amikor volt férje azzal fenyegette, hogy fájdalmas és lassú halált fog halni.
Sajtóértesülések szerint fegyelmi eljárás indult a rendőrségnél a meggyilkolt japán nő ügyében „Bocsánatkérés helyett valódi változást akarunk” – Tüntettek a Kossuth téren a lakástűzben meggyilkolt nő halála utánHa önt vagy ismerősét erőszak éri a kapcsolatában, vagy ha valakiről úgy véli, emberkereskedelem áldozata lett, akkor hívja az Országos Kríziskezelő és információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenes 06-80-20-55-20 számon, vagy a nap 24 órájában ingyenesen hívható Áldozatsegítő Vonalat a 06-80-225-225-ös számon.
Személyesen az Önhöz legközelebbi Áldozatsegítő Központban kérhet segítséget, az Áldozatsegítő Központok címlistája ide kattintva érhető el.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala szerda kivételével minden hétköznap 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon.
Online bántalmazás vagy visszaélés esetén a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által működtetett Internet Hotline internetes tájékoztató és segítségnyújtó szolgálathoz bárki tehet bejelentést a bejelentőfelületen keresztül.