NATO;Svédország;Orbán Balázs;

- Orbán Balázs megvilágította, hogy mi is a baj a svédekkel

Úgy látszik, a kiküldött delegáció mégsem rendezte maradéktalanul az állítólagos problémákat.

Korábban lapunk is beszámolt arról, hogy válaszokat követel Ulf Kristersson svéd miniszterelnök, miért döntött úgy az Orbán-kormány, hogy szétválasztja a svéd és finn NATO-csatlakozás tárgyalását az Országgyűlésben. 

Választ Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója adott, Twitter-bejegyzésében ismertetve, mely kritikák is zavarják a kabinetet.

  • „Az EU számára továbbra is nagy feladat marad a magyarországi folyamatok megfékezése, a magyar kormányra való nyomásgyakorlás és az egyre erősödő ellenzék támogatása.” (Ulf Kristersson, a Mérsékelt Párt akkori vezetője, jelenleg miniszterelnök 2021. március 3-án.)

  • „Most már szükséges, hogy az EU világosan cselekedjen, és az új kondicionalitási mechanizmusban leállítsa a Magyarországnak történő kifizetéseket.” (Jessika Roswall, akkor a Mérsékelt Párt uniós szóvivője, jelenleg EU-ügyi miniszter 2021. június 30-án.)

  • „Magyarország xenofób és nacionalista kormánya továbbra is megsérti a jogállamiság elvét és megtagadja Ukrajna támogatását.” (Johan Pehrson, akkor a Liberális Párt frakcióvezetője, jelenleg foglalkoztatási és integrációs miniszter 2022. május 10-én.)

Mindehhez a miniszterelnök politikai igazgatója annyit fűzött hozzá, hogy „Jó reggelt, Stockholm!”

A kioktató hangvételű bejegyzés ismét egy csavart jelent az Orbán-kormány amúgy is ellentmondásos kommunikációjában, nemrégiben ugyanis több fideszes politikus is leszögezte, hogy Svédország NATO-csatlakozását is támogatják.

A Miskolci Egyetem honlapján például jelenleg is Varga Judit igazságügyi miniszter van feltüntetve az intézményt fenntartó alapítvány elnökeként.