Számos nyugati országhoz hasonlóan Ausztrália is megtiltotta a TikTok nevű alkalmazás használatát a kormányzati eszközökön – derül ki a CNN beszámolójából.
A tilalmat Mark Dreyfus főügyész jelentette be kedden. Állítása szerint a döntés a hírszerzési és a biztonsági ügynökségek javaslata nyomán született, és a vonatkozó irányelvet „a leghamarabb életbe léptetik”.
Lee Hunter, a TikTok ausztráliai és új-zélandi (ahol szintén ilyen döntést hoztak nemrég) vezérigazgatója közölte, a cég „rendkívül csalódott a döntés miatt”, amelyet szerintük „politikai megfontolások vezérelnek”.
Mint arról a Népszava is beszámolt, nemrég Szlovákiában tiltották meg a kínai tulajdonú videomegosztó alkalmazás használatát a kormányzati eszközökön. Korábban hasonló döntést hoztak az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Kanadában, Új-Zélandon, Norvégiában, továbbá az Európai Parlamentben (EP) és a NATO-nál is. Sőt, egyebek között a BBC is felszólította alkalmazottjait, hogy tartózkodjanak az alkalmazás használatától a céges eszközökön.
A szlovák parlamentben is betiltották a TikTokot, az Egyesült Államok törvényt ír a kockázatos kínai alkalmazásrólBetiltja a TikTok használatát a kormányzati eszközökön Új-ZélandAz Európai Bizottság megtiltja munkatársainak a TikTok használatátAz amerikai szenátus megszavazta a TikTok használatának betiltását a kormányzati tulajdonú eszközökönA BBC is felszólította az alkalmazottjait, töröljék a TikTokot a vállalati eszközökrőlA TikTokkal kapcsolatban sokan attól tartanak, hogy a kínai tulajdonban álló cég adataihoz a kínai állami is képes lehet hozzájutni, de vannak olyan aggályok is, amelyek szerint képesek lehetnek az alkalmazás algoritmusát úgy befolyásolni, hogy az applikáció Kína-párti tartalom felé terelje a felhasználókat. A TikTok tulajdonosa, a ByteDance nevű kínai cég tagadta ezeket, egyúttal közölte, eddig sem kapott adatigénylést, és a jövőben is visszautasítaná, ha ilyen kérés érkezne hozzájuk.
A TikTok elismerte, hogy egyes alkalmazottjai hozzáférhetnek európai felhasználók adataihoz