rendőrség;rendvédelem;közbeszerzés;tűzoltók;életbiztosítás;Belügyminisztérium;balesetbiztosítás;

Mégsem oldja meg a Belügyminisztérium, végül új közbeszerzést írtak ki a rendvédelmisek baleset- és életbiztosítására

Az új tenderen – amelynél július 17. az ajánlattételi határidő – nem írt a tárca becsült összeget, így nem tudni, hogy van-e több pénze rá, mint korábban.

Meggondolta magát a Belügyminisztérium, és új közbeszerzési eljárást írt ki június 30-án a rendvédelmisek – tűzoltók, rendőrök és még sokan mások, összesen 77 ezer ember – élet- és balesetbiztosítására – tudta meg a hvg.hu.

A Magyar Rendvédelmi Kar elnöke, Powell Pál a portálnak elmondta: újra kiírták a tendert, szerinte a Belügyminisztérium is rájött, hogy az állomány biztonsága, és megtartása érdekében tisztább és megnyugtatóbb, ha biztosítóval szerződnek, nem pedig maguk végzik ezt.

A portál azonban úgy tudja, a döntésben az is szerepet játszhatott, hogy a tárcánál rájöttek,

még ha a minisztérium áll is helyt ugyanazokkal a feltételekkel a rendvédelmisek életéért és egészségéért, mint a korábbi években a biztosító, ezzel törvénysértő állapotot okoznak.

Az új tenderen – amelynél július 17 az ajánlattételi határidő – nem írt a Belügyminisztérium becsült összeget, így nem tudni, hogy van-e több pénze rá, mint eddig.

Korábban lapunk is beszámolt arról, hogy április közepével megszűnt a tűzoltók csoportos baleset- és életbiztosítása, ennek értelmében ha egy tűzoltó megsérül, vagy meghal munka közben, akkor semmilyen biztosítási sérelemdíjra nem jogosult. A Telex korábbi cikke szerint a katasztrófavédelem munkatársait minderről csak később tájékoztatták hivatalosan egyes vármegyei vezetők, addig csak szóbeszéd útján terjedt a munkatársak között. A Belügyminisztérium ezt követően közölte, hogy február 27-én közbeszerzési eljárást írtak ki a csoportos élet- és balesetbiztosítási szolgáltatásra vonatkozóan. A biztosítótársaságok a változatlan létszámadatok és kártérítési díjtételek ellenére radikális, többszörös szolgáltatási díjemelkedést tartalmazó ajánlatot adtak. A legkedvezőbb ajánlat 445,8 millió forint volt egy évre, a korábbi 122 millió forinttal szemben. A több mint 300 millió forintos áremelésre költségvetési fedezet nem állt rendelkezésre, ezért az eljárás eredménytelenül zárult. Egyúttal megjegyezték, hogy gondoskodnak az állományról, így a továbbiakban az elmúlt évek biztosítási díjaival megegyező összeget fizetik ki a káreseményekből eredő károk mérséklése érdekében a korábbi biztosítotti körbe tartozó állománytagok részére.