Rendkívül nyugtalanító, hogy a rendőrség ilyen sommásan elintézte ezt az ügyet – fogalmazott lapunknak Ligeti Miklós, a Transparency International (TI) jogi igazgatója arról, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) arra hivatkozva utasította el az Erdogan emberei által megvert tüntető ügyében tett feljelentést, hogy a törökök viselkedése nem volt kihívóan közösségellenes, és „nem értelmezhető az általánosan elfogadott társadalmi normákkal és az együttélés szabályaival történő nyílt szembehelyezkedésként sem”.
Mint ismeretes, Erdogan török elnök budapesti látogatásakor egy magyar ellentüntető a pesti belvárosban az utca túloldaláról beintett a török elnöknek, ezután több, Erdogan körüli civil ruhás török átment az utca túloldalára és leteperték az illetőt, akit végül a rendőrségnek és a TEK embereinek kellett kimenekíteniük.
Kérdésünkre, pontosan miből állapította meg a rendőrség, hogy a magyar fővárosban egy magyar embert bántalmazó török biztonságiak eljárása megfelelt volna a magyar társadalmi normáknak, a BRFK sommásan csak annyit közölt lapunkkal: a cselekmény nem közvádra üldözendő bűncselekmény, így a feljelentést (a legfőbb ügyész feljelentésként értékelte a szocialista Tóth Bertalan erre vonatkozó írásbeli kérdését, így került az ügy a rendőrséghez) szeptember 12-én elutasította.
Ligeti Miklós szerint ugyan a magyar tüntető provokatív volt, ám a Magyarországon garantált szólásszabadság jogát gyakorolta egy nyilvános rendezvényen. Hozzátette: ebben az esetben a sértettnek panaszt kellene tenni a feljelentés elutasítása miatt, majd az ügyészségnek minimum tanú kutatásba kellene kezdenie.
A Szijjártó-féle külügy és a rendőrség megnémult a török elnök testőrei által Budapesten megvert férfi ügyében Megvertek és halálosan megfenyegettek egy magyar politikai aktivistát Budapesten a török elnök testőrei