Nem vállalom a felelősséget a 14 ember haláláért, mert nekünk nincs felelősségünk ebben a tragédiában. Biztos vagyok benne, hogy az ügyészség is ezt fogja megállapítani. A lemondást felelős emberként nyújtom be, hogy példát mutassak, létezik erkölcsi felelősségvállalás – idézte Goran Vesić építési, közlekedési és infrastrukturális miniszter hétfői rendkívüli sajtótájékoztatóján elhangzottakat a Telex a Szabad Magyar Szó tudósítása nyomán.
Az újvidéki vasútállomáson november 1-jén történt tragédia, az állomás előtti betonszerkezet – tizennégy ember, köztük egy hatéves kisfiú halálát okozó – beomlása után három nappal közölte, kedden hivatalosan is beadja a lemondását.
– Még aznap felajánlottam a lemondásomat, amikor a baleset történt, és erről a köztársasági elnököt is tájékoztattam – mondta Vesić, aki szerint „a minisztérium nem befolyásolta a vasútállomás felújításával kapcsolatos munkálatokat”, ezért nem tartják magukat felelősnek. Majd közölte, hogy miniszteri funkcióját „technikai mandátumban” látja el mindaddig, amíg a parlament is el nem fogadja a lemondást. A politikus sajtótájékoztatója végén az ellenzéket bírálta és könnyek között részvétét fejezte ki az elhunytak családjainak.
Kihallgatták a szerb építési és közlekedési minisztert az újvidéki tragédia miattVizsgálat indult az újvidéki vasútállomáson történt tragédia ügyében, húsz embert hallgatnak megMint arról lapunk is beszámolt, az újvidéki baleset péntek délelőtt 11 óra 50 perckor történt. A tragédia előtt a betonszerkezet alatti padokon rengeteg ember várt vonatra vagy arra, hogy érte menjen valaki. Szem- és fültantanúk szerint az omlás hangja olyan volt, mintha felrobbantottak volna valamit. Az ügyben az újvidéki főügyészség azonnal nyomozást indított: szombaton 26, vasárnap pedig további 14 embert hallgattak ki. Aleksandar Vučić szerb elnök jelezte, a tragédia után politikai és bűnügyi felelősöket is keres.
A Szabad Magyar Szó arról is hírt adott, hogy az újvidéki vasútállomás egy részének a lezárását kezdeményezte az Utiber, a felújítás felügyeletét végző magyar többségi tulajdonú cég, mert „a tetőszerkezet statikájának a megbomlása miatt biztonsági kockázatok léptek fel az épületen”. Beszámoltak arról is, hogy Vesna Turkulov, a Vajdasági Klinikai Központ igazgatónője hétfőn közölte, hogy továbbra is küzdenek három ember életéért, akik a védőtető leomlásakor sérültek meg.
Magyar hátterű cég felügyelhette annak a beomlott újvidéki vasútállomásnak a rekonstrukcióját, ahol pénteken meghalt 14 emberEgy mérnök azt állítja, ő már korábban figyelmeztette a kivitelezőt, hogy problémákat vett észre a beomlott újvidéki vasútállomás felújításakorNemzeti gyásznapot hirdettek szombatra Szerbiában, az újvidéki vasútállomáson történt tragédia halálos áldozataira gyertyagyújtással emlékeztekVéget ért a kutatás, a szerb elnök politikai és bűnügyi felelősöket keres a 14 újvidéki halálos áldozat miatt