Egyesült Államok;Rogán Antal;nagykövetség;

- Az amerikai nagykövetség arra bátorítja a Rogán Antallal üzleti kapcsolatban állókat, hogy gondosan vizsgálják felül a tevékenységüket

Az erről szóló bejegyzését a Facebook-oldalán tette közzé az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége.

Arra bátorítjuk azokat, akik üzleti kapcsolatban állnak Rogán Antal miniszterrel, számos meghatalmazottjával, az általa de facto ellenőrzött szervezetekkel és azokkal, amelyekből hasznot húz, hogy gondosan vizsgálják felül tevékenységüket” – írja a magyar és angol nyelven, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége.

Mint arról lapunk is beszámolt, 2025. január 7-én az amerikai pénzügyminisztérium külföldi vagyonellenőrzési hivatala, az OFAC szankciós listára tette a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjét. Az úgynevezett SDN-listán azok a személyek, vállalatok és szervezetek szerepelnek, akiket az Egyesült Államok kormánya különféle okokból pénzügyi és gazdasági szankciók alá helyezett. A témában David Pressman amerikai nagykövet rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, melynek során úgy fogalmazott, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője a rendszerszintű magyarországi korrupcióban játszott vezető szerepe miatt került fel a szankciós listára. Hatalmi pozícióiban saját magát és a pártjához hű személyeket gazdagította, a magas rangú magyar kormányzati tisztviselők pedig túl sokáig használták hatalmi pozíciójukat önmaguk és családjuk gazdagítására, jelentős forrásokat mozgatva privát számlákra. Rogán Antal ennek a korrupciós rendszernek az elsődleges tervezője, megvalósítója és haszonélvezője – jelentette ki az amerikai nagykövet.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda közölte, a lépést a távozó, sikertelen amerikai nagykövet utolsó, pitiáner bosszújának tartja. Egyben leszögezte, január 20. után az Egyesült Államoknak új kormánya és új elnöke lesz, hivatalba lépésük után megteszik a szükséges jogi lépéseket. Ezzel összhangban Szijjártó Péter külgazdasági is külügyminiszter egy Facebook-bejegyzésben ugyancsak egy „dicstelenül távozó nagykövet személyes bosszújának” nyilvánította az amerikai döntést.

A lopakodó átalakítás és a kényszerköltöztetések ára már jócskán 600 milliárd felett járhat, és még koránt sincs vége.