Kúria;Legfőbb Ügyészség;Gyárfás Tamás;Fenyő-gyilkosság;

Elutasítaná Gyárfás Tamás felülvizsgálati kérelmét a Legfőbb Ügyészség

A korábbi médiavállalkozót idén áprilisban felbujtóként jogerősen hét év szabadságvesztésre ítélték a Fenyő-gyilkosság ügyében, azonban felülvizsgálati kérelmet nyújtott be, a végső döntést a Kúria fogja meghozni.

A Legfőbb Ügyészség Gyárfás Tamás Fenyő-ügyben benyújtott felülvizsgálati indítványának elutasítását kérte a Kúriától – értesült a Magyar Nemzet

Az ügyészség felidézte, hogy az előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt Gyárfás Tamás és társa ellen folyamatban volt büntetőügyben a jogerős ítélettel szemben a terheltek védői felülvizsgálati indítványt nyújtottak be. A Kúria a felülvizsgálati indítványokat 2025 szeptemberében, illetve 2025 októberében küldte meg a Legfőbb Ügyészségre nyilatkozattétel céljából.

A kormánypárti lapot arról tájékoztatták, hogy „a Legfőbb Ügyészség Gyárfás Tamás tekintetében a felülvizsgálati indítványt részben törvényben kizártnak találta, másrészt nem találta alaposnak, ezért indítványozta, hogy a Kúria a jogerős ítéletet Gyárfás Tamás vonatkozásában hatályában tartsa fenn”. A másik terhelt, Portik Tamás esetében a Legfőbb Ügyészség nyilatkozatának előkészítése folyamatban van. A lap megjegyzi, a végső döntést a Kúria fogja majd meghozni.

Az egykori médiavállalkozó védője, Zamecsnik Péter korábban a Népszavának mondta el, hogy június 14-én nyújtották be a felülvizsgálati kérelmet a Kúriához, mivel álláspontja szerint mind az első-, mind a másodfokú bíróság anyagi jogszabályt sértett a minősítés tekintetében. Mint az ügyvéd kifejtette, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy mind a Fővárosi Törvényszék, mind a Fővárosi Ítélőtábla arra alapozva marasztalta el felbujtóként Gyárfást, hogy ő széttárta a karját, illetve bólintott a fejével, ami szerinte valójában nem is történt meg. 

Gyárfás Tamást idén áprilisban jogerősen hét év szabadságvesztésre ítélték, mivel a bíróság szerint felbujtóként követte el az emberölés bűntettét. A Fővárosi Ítélőtábla megerősítette a Fővárosi Törvényszék ítéletét, amely alapján a Magyar Úszószövetség korábbi elnöke bízta meg Portik Tamást azzal, hogy öljék meg egyik legnagyobb üzleti riválisát, Fenyő Jánost. Közvetlen bizonyíték nem volt ellene, ugyanakkor a hangfelvételek és más körülmények alapján a bíróság kétséget kizáróan megállapította a bűnösségét.

A lap a birtokába került levelezésre hivatkozik, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium szerint azonban nem volt olyan főispáni értekezlet, ahol ilyesmiről beszéltek volna a jelenlévők.