2016-09-16 07:54:00

Rotterdamban hagyta a pontokat az United

Azerbajdzsánban kezdődött a labdarúgó Európa-liga új idénye, méghozzá gyors góllal: a Qarabag-Liberec mérkőzés kilencedik másodpercében volt eredményes a vendégek részéről Jan Sykora, megszerezve csapata és a sorozat első – egyébként valaha volt leggyorsabb – találatát a főtáblán. Az azeri-cseh összecsapás 2-2-re végződött.

Este aztán nagyüzem volt a második számú európai kupasorozatban, 19 órától tizenkét párharcot rendeztek. Köztük a játéknap rangadóját: a holland Feyenoord a Manchester Unitedet fogadta.

A hazai csapatot irányító Giovanni Van Bronckhorst játéklehetőséghez jutott a felek legutóbbi, közel 20 évvel ezelőtt rendezett Bajnokok Ligája-találkozóján, így számára külön pikáns lehetett az őszi kupaidényt nyitó találkozó, ahol a vendégek részéről Wayne Rooney a keretben sem, Ibrahimovic a kispadon, Pogba és Rashford ellenben a kezdőcsapatban kapott helyet.

Az első negyedórában a hollandok mutatkoztak aktívabbnak, az MU először a 17. percben veszélyeztetett. A Feyenoord meddő mezőnyfölénye kitartott a játékrész végéig, gólt mégsem láthatott a nagyérdemű.

A második 45 perc távoli próbálkozásokkal kezdődött, mire a 63. percben José Mourinho cseré(k)re szánta el magát: Mata helyett Ashley Young, Martial helyére Memhpis Depay, Rashford posztjára Ibrahimovicot állt be.

A kékmezes csapat (ez kivételesen az United volt) játékába a friss futballisták sem tudtak újabb színt vinni, ráadásul a végjátékhoz közeledve hátrányba is kerültek a vendégek: Tonny Vilhena a 79. percben előnyhöz juttatta a hazaiakat. A hajrában bár mindent megtett az egyenlítésért, gól és pont nélkül maradt a manchesteri gárda, amely így a City elleni szombati vereség után ismét betlizett.

Az F jelű kvartettben a Genket fogadó bécsi Rapidban kezdőként kapott játéklehetőséget Szántó Tamás, aki 63 percet töltött a pályán. A házigazda hátrányból fordított, s 3-2-vel otthon tartotta a pontokat.

El, 1. forduló, további érdekesebb eredmények. Maccabi Tel-Aviv – Zenit 3-4, Plzen – Roma 1-1, Sassuolo – Athletic Bilbao 3-0.