Parragh örül az iparűzési adó felére csökkentésének

Fotó: Népszava
„A járvány hatásain túl az Orbán-kormány idei intézkedései már eddig is 3 milliárd forint kiesést jelentettek a ferencvárosi önkormányzatnak. (...) A kormány ma további, évi kb. másfél milliárdot vont el a kerülettől, így ezt a már amúgy is fájdalmasan megcsonkított költségvetés-tervezetet is dobhatjuk a szemétbe”
„Mondjunk le a Fideszről. A kormány azt veszi el minden fillérrel, amitől jó egy városban élni. Ha hagyjuk neki.”
„Az iparűzési adó nem az állam bevétele. Ezt az önkormányzatoknak fizetik a vállalkozások, hogy működjenek a bölcsődék és óvodák, ne legyen kátyú az úton, legyen segítség a rászorulóknak”
– fogalmazott a VII. kerületi polgármester.
„Ez egy ostoba, öngyilkos politika. Magyarországon mindenki tudja és tudni fogja, hogy a kormány hatalmi tébolyában azokat a választókat bünteti, akik nem az orbáni rombolást követik. Erre pedig nincs mentség, a demokrácia hosszú agónia után itt ért véget ebben az országban.”
„A korrupció a drága, nem az önkormányzatok feladatellátása. A kormány megszünteti a magyar önkormányzatiságot, visszahozza a tanácsrendszert.”
„A Fidesz gyenge és retteg a hatalom elvesztésétől. Dühében szétverne mindent, ami nem az övé. Ezért is kell kormányt váltani 2022-ben” – írta.
„Egyetlen tolvaj diktatúra sem tart örökké”
– írta.
Azonnal vonja vissza a kormány az önkormányzatiság felszámolásával felérő döntését – tette közzé az iparűzési adó felének elvétele ellen tiltakozó felhívását a Facebookon három, egymással képviselői csoportot alkotó független politikus: Szél Bernadett, Szabó Szabolcs és Hadházy Ákos.
Mint írták: „A kormány ismét visszaélve a felhatalmazással – az önkormányzatok számára végzetes megszorításra készül. A gazdasági válságkezelés címén bejelentett intézkedések a válság vesztesein egyáltalán nem segítenek, az önkormányzatokat viszont megfosztják alapfeladataik ellátásához szükséges bevételeiktől. Tiltakozunk a 30 éve fennálló önkormányzatiság felszámolása ellen és felszólítjuk a kormányt, hogy ha már segíteni nem tud, legalább ne lehetetlenítse el az önkormányzatok működését.”
Emlékeztettek arra, hogy van alternatíva, amelyet tavasszal törvényjavaslat formájában be is terjesztettek a parlament elé. – Az elmúlt tíz évben Orbán Viktor közpénzes megbízásokkal kitömött oligarchái voltak a gazdasági növekedés legnagyobb haszonélvezői – az a minimum, hogy most ők segítenek a bajba jutott kisvállalkozásoknak szolidaritási hozzájárulás befizetésével – írták, emellett javasolták hogy az adóelvétel ötletgazdája, Parragh László, a magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke magán kezdje a válságkezelést:
„mondjon le a Parragh-adóról, a kormány pedig törölje el a kötelező kamarai hozzájárulást, az ugyanis csak ebben az évben 3 milliárd forinttal sarcolta meg a vállalkozásokat.”
„Ezt válságkezelésnek hívni aljas cinizmus. A bajba jutott vállalkozásoknak szinte semmilyen segítséget nem jelent, a nekik is szolgáltató, rajtuk célzottan segíteni képes önkormányzatokat viszont ellehetetleníti”
– közölték.
Ezzel kivégzi az önkormányzatiságot, a rendszerváltozás egyik legfontosabb értékét és értelmét, megcsúfolja a választói akaratot, elveszi a magyar települések autonómiáját”
– fűzték hozzá.
„Amennyiben a kormány továbbra is a magyar települések és az önkormányzatok kivéreztetésére használja a járvány okozta súlyos egészségügyi és gazdasági helyzetet, úgy a tiltakozás bármely törvényes formája indokolt és szükségszerű a magyar önkormányzatok és a településeinken élő polgárok számára”
– fogalmaztak a bejegyzésben.