Több pontos indoklást tartalmazó levelet küldött a miniszterelnöknek a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ), miért rossz a fakitermelés liberalizálása.
Anélkül is lehetett volna növelni a fakitermelést, hogy a védett erdőket prédává tették volna, és amúgy is alkotmányellenes az egészSchmidt Jenő - aki egyben a Somogy megyei Tab település fideszes polgármestere is - ebben a rendelet visszavonását kezdeményezi, az alábbi okok miatt:
a rendelet alapján kitermelt fa nem alkalmas annak nedvességtartalma miatt a 2022. október - 2023. április közötti fűtési időszakban tűzifakénti felhasználásra, a nedves fa elégtelenül és alacsony hatásfokkal ég, ami tönkreteszi a kályhákat és a kazánokat;
a lépés veszélyezteti a védett hazai erdőket és az élővilágot;
évtizedekkel hátráltathatja Magyarország védekezését a klímaváltozással szemben;
védett erdőkben nem engedhető meg a tarvágás;
ellentétes az Alkotmánybíróság egy korábbi határozatával.
„Bízunk abban, hogy a Kormány a Rendelet alkalmazásának fenti, negatív hatásait mérlegelve felülvizsgálja korábbi döntését, ezzel is biztosítva a fenntarthatóságot, a környezeti értékek megóvását, valamint gyerekeink, unokáink, a jövő nemzedékek egészséges környezethez való jogát” - zárul a levél.
Nem Schmidt Jenő az egyedüli fideszes polgármester, aki tiltakozik a fakitermelés fokozását lehetővé tevő döntés ellen. Mint lapunk is megírta, Székesfehérvár kormánypárti vezetője, nyomatékosította, a város tulajdonában álló erdők kivágása nem kerülhet szóba.
Orbán Balázs szerint a baloldali álhírekkel ellentétben szó sincs a magyar erdők kivágásárólSzékesfehérvár fideszes polgármestere nem hagyja, hogy kivágják a város erdőit