A kormány azt szeretné, hogy ne csak pedagógusnapon érezzék az elismerést a tanárok, hanem minden hónapban a fizetésükön keresztül is – mondta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium (BM) parlamenti államtitkára, aki a pedagógusnap alkalmából szakmai díjakat is átadott Budapesten.
Az MTI összefoglalója szerint Rétvári kiemelte, hogy az elismerésekkel azokat díjazzák, akik többet tettek hozzá a tanításhoz mint mások, akik példaértékűen dolgoznak, akik az órákon túl is foglalkoznak mind a lemaradókkal, mind a tehetségesekkel.
– A kormány azt szeretné, hogy ne csak pedagógusnapon érezzék az elismerést a tanárok, hanem minden hónapban a fizetésükön keresztül is, ezért a tervek szerint a Magyarországnak járó uniós források felhasználásával 2025-re 800 ezer forint lesz a pedagógusok átlagbére
– közölte az államtitkár.
Rétvári hozzátette, hogy a magyar diákok teljesítménye a nemzetközi felmérések szerint folyamatosan javul, tavaly pedig minden eddiginél több érmet hoztak el a tudományos diákolimpiáról.
Itt a felmérés, még a Fidesz-hívek túlnyomó többsége, 78 százaléka is emelné a pedagógusok bérétAz iskola feladata az is, hogy kiegyenlítse az otthonról hozott hátrányokat, hogy egyenlő esélyeket teremtsen mindenkinek, és ebben is fejlődött a magyar rendszer, mert az utóbbi egy évtized alatt 26 százalékról 20 százalék alá esett az otthoni hátrányok iskolai teljesítményt befolyásoló tényezője – jelentette ki.
Rétvári Bence Maruzsa Zoltánnal, a BM köznevelésért felelős államtitkárával tíz Apáczai Csere János-díjat, tizenöt Németh László-díjat, öt Brunszvik Teréz-díjat, öt Trefort Ágoston-díjat és hat Eötvös József-díjat adott át pedagógusnap alkalmából.
„Orbán Viktornak alattvalók kellenek, akik nem gondolkodnak...” – Egerben is tüntettek a pedagógusi státusztörvény ellenCsütörtökön lapunk is beszámolt arról, hogy ismét több százan tüntettek a Belügyminisztérium épülete előtt a státusztörvény és a „rendőri erőszak” ellen. Később aztán a tüntetők egy csoportja vonulni kezdett a városban, de ennek a rendőrség hamar véget vetett.
Ami a pedagógusi státusztörvényt illeti, Maruzsa május 17-én az InfoRádióban azt mondta, az Orbán-kormány a pedagógus-életpályamodell – benne a státusztörvény – tervezetéről 15 alkalommal egyeztetett, tízszer szakszervezetekkel, öt esetben pedig más szereplőkkel. Az Orbán-kormány 34 tartalmi kérdésben változtatott az álláspontján. Amihez ragaszkodnak – fűzte hozzá – az a 22-26 órás keret. A diákokat és a szakszervezeteket egyébként szóhoz sem hagyták jutni azon az egyeztetésen, amelyet a Belügyminisztérium hívott össze az ellenzéki pártokkal a pedagógusi státusztörvényről.
Megszólalt a hosszúhetényi tanítónő, inkább felmond, mint hogy a státusztörvénnyel újra belerúgjanakKudarc lett a nagy Pintér-féle oktatási egyeztetésből, a diákok szót sem kaptak a hatalomtól