Feljelentésként értékelte, és a Debreceni Rendőrkapitányságnak továbbította Polt Péter legfőbb ügyész a DK-s Vadai Ágnes írásbeli kérdését a nyírmártonfalvai lombkoronasétány ügyében – vette észre az Index.
Vadai Ágnes az írásbeli kérdésben felidézte: egy, az rtl.hu-n megjelent videóriport szerint hamis okiratot készíthettek a nyírmártonfalvai önkormányzatnál az ellen a nő ellen, aki kinevette Filemon Mihály fideszes polgármester lombkorona nélküli lombkoronasétányát a Facebookon.
Az ellenzéki képviselő többek között arra volt kíváncsi, hogy
valóban hamis okiratot készíthettek-e a nyírmártonfalvai önkormányzatnál?
az ügyészség vizsgálja-e az esetlegesen megállapítható jogellenes cselekményeket és az esetleges törvénysértések vonatkozásában a közokirat-hamisítás bűntette, a hamis magánokirat felhasználás vétsége, a szabályozott okirattal visszaélés vétsége, illetve más esetleges bűncselekmények elkövetésével kapcsolatos büntetőjogi felelősséget?
ha nem, akkor ezt a döntést milyen konkrét szakmai okokra, jogalapra és körülményekre alapozták?
ha pedig igen, akkor az ügyekben hol tart a nyomozás?
Vadai Ágnes korábban azzal kapcsolatban is a legfőbb ügyészhez fordult, hogy vajon szabályos volt-e a lombkoronasétány uniós támogatásának a felhasználása. Polt Péter akkor ugyancsak azt közölte, hogy a kérdést feljelentésként értékelte, és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságának továbbította.
A Hadházy Ákos ellenzéki parlamenti képviselő és az Átlátszó által feltárt ügyről a Népszava írta meg még április elején, hogy a beruházást az Európai Bizottság behatóan vizsgálja, és ha a támogatást szabálytalanul használták fel, megteszi a szükséges intézkedéseket.
Az első hírek arról szóltak, hogy tarra vágták az erdőt a nyírmártonfalvai, 60 millió forintos uniós támogatásból épült lombkoronasétány építése közben. Az eredeti tervek szerint az 50 méter hosszú építményt a fák lombkoronájának szintjébe álmodták meg. A beruházásra a támogatást a magánszemélyként pályázó fideszes polgármester, Filemon Mihály nyerte meg. A sétány az uniós adófizetők pénzéből épült meg, mivel a kifizetés az uniós finanszírozású Vidékfejlesztési Program pályázatából történt. A tulajdoni lap szerint a 16,5 hektáros telek szintén a polgármesteré, aki civilben agrárvállalkozó, aki, aki azzal vált híressé, hogy egy uniós projekt keretében olyan erdőben valósította meg az „erdőközjóléti beruházást”, ahol idő közben ki kellett vágni a fákat.
Tarra vágták az erdőt Nyírmártonfalván a 60 millió forintos uniós támogatásból épült lombkoronasétány építése közbenLombkoronasétány-ügy: már vizsgálódik az Európai UnióLezáratta Nyírmártonfalva fideszes polgármestere, magánterület lett a lomb nélküli lombkoronasétányhoz vezető útAz OLAF-ig ér a lombkoronasétány, Donáth Anna és Hadházy Ákos az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz fordul