Zeneakadémia;Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem;Kulturális és Innovációs Minisztérium;Kotán Attila;

2024-03-29 08:57:00

Távozik a Zeneakadémia kancellárja, Csák János kiemelt miniszteri feladat ellátásával bízza meg

Áprilistól Dóczi Gergely látja el a gazdasági, pénzügyi vezetéshez kapcsolódó munkát az intézményben.

Kotán Attilát kiemelt miniszteri feladat ellátásával bízza meg április elsejétől a kulturális és innovációs miniszter a Neumann János Programmal (NJP) összefüggésben, a zöld átállással kapcsolatos innovációs projektekben. Szintén április elsejétől Dóczi Gergely látja el a Zeneakadémia gazdasági, pénzügyi vezetéséhez kapcsolódó feladatokat – derül ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) csütörtöki közleményéből.

A tárca felidézi, hogy az Országgyűlés 2023 nyarán szavazta meg Magyarország új innovációs stratégiáját, a Neumann János Programot, melynek fókuszában az egyetemek, valamint a kutatóintézetek és a gazdaság összekapcsolása áll, és jelentős elvárásokat fogalmaz meg a zöld átállás területén is.

„A közgazdász szakember nagy tapasztalattal rendelkezik mind az energetika és gazdálkodás, mind az oktatás területén, ennek megfelelően az NJP célkitűzéseinek elősegítése, valamint a zöld átállás támogatása szerepelnek kiemelt feladatai között” – hangsúlyozza a KIM.

Korábban lapunk is megírta, hogy március elején a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tudományos és nemzetközi rektorhelyettese, Fekete Gyula sajtóközleményben jelentette be, az egyetem oktatóinak mintegy hetven százaléka csatlakozott az ELTE és a BME dolgozóinak bérköveteléséhez és akciójához. Ugyanakkor azt is állította, a Zeneakadémia felkészült szakembereinek sora Kotán Attila kancellár vezetési stílusa miatt hagyja ott az intézményt. A kancellár szerint ugyanakkor Fekete Gyula állításai alkalmasak az egyetem mint közintézmény, valamint annak vezető (kancellári) pozíciója integritásának megsértésére, és nyílt válaszában jelezte, a megfelelő igazgatási és jogi lépéseket kezdeményezi.

Beszámoltunk arról is, március 12-én a Zeneakadémia 60 diákja jelent meg a szenátus ülésén, ahol a HÖK elnöke, Németh Zoltán István beszédében nehezményezte, hogy a Zeneakadémia kancellárja, Kotán Attila mintegy egy éve nem jelenik meg a szenátusi üléseken, így nem tudták személyesen megkérdezni őt az egyetemet alapvetően érintő kérdésekről.