Donald Trump személyesen Orbán Balázsnak, hogy 24 óra alatt békét tudna teremteni Ukrajnában – ezt nem más, mint maga a miniszterelnök politikai igazgatója mondta péntek este Prágában a GLOBSEC regionális biztonságpolitikai fórum vendégeként – írja a 444. Orbán Viktor közvetlen munkatársa saját elmondása szerint azt válaszolta a volt amerikai elnöknek, hogy az Orbán-kormány 36 órának is nagyon örülne, amire Donald Trump úgy reagált, hogy nem, 24 óra alatt kell megtenni.
– Előbb-utóbb a demokraták is rá fognak jönni, hogy ez így nem mehet tovább, és az Egyesült Államok magunkra fog hagyni minket a problémával, amit Ukrajnának hívnak – fűzte tovább a gondolatait. Ezért szerinte azokkal a kérdésekkel kell foglalkozni, hogy ki fogja finanszírozni, ki fog ott biztonságot fenntartani, „nem pedig a morális kérdésekkel, hogy kinek van igaza, kinek nincs, ki támadott meg kit, ami mind nyilvánvaló”. Ugyanakkor Orbán Balázs nem árult el, hogy kire gondol.
A magyar kormány szinte mindent egy lapra tett fel, vagyis arra, hogy Donald Trump lesz az Egyesült Államok következő elnöke, azonban Joe Biden visszalépése óta viszont rendkívül kiélezett lett a küzdelem. A panelbeszélgetés résztvevői nem is győzték hangsúlyozni, hogy jelenleg lehetetlen megmondani, hogy ki lesz a következő amerikai elnök, ennek ellenére a kérdések többsége akörül forgott, hogy mit jelentene Európának egy újabb Trump-elnökség. A beszélgetést a helyszínen hallgatta meg David Pressman amerikai nagykövet is.
„Ne nézzen rám ekkora szemekkel” – Orbán Balázs szerint nem lehet kizárni Ukrajna felosztásátA változó helyzet áthatóan nem ingatta meg Orbán Balázst, ugyanis szerinte egy új Trump-kormány felkészültebb és fókuszáltabb lenne, mint az első volt, majd rátért Európára is. Megismételte, hogy az EU Stockholm-szindrómában szenved, és az elmúlt években mindenben az Egyesült Államokat követte a nyitott határoktól a woke ideológián át, és közben nem vették észre – fejtegette –, hogy az Egyesült Államoknak saját célja is voltak, és a technológiai fejlesztésektől a kereskedelemig ezek a lépései szembementek az európai érdekekkel, így pedig az európai politikusok szembementek az európai emberek és számos tagállam érdekeivel is.
Megírták az amerikai autokrácia forgatókönyvét, egy elég ismert ember műve köszön vissza a lapjainSzóba kerültek a NATO-költések is, hogy hosszú éveken át elmaradt a megfelelő védekezés kialakításához szükséges szinttől. A kérdésre, hogy akkor Magyarország kész-e arra, hogy kövesse Lengyelországot, és a GDP négy százalékát is haderőfejlesztésre költsék, Orbán elmondta, hogy reméljük, meg tudjuk engedni magunknak, de annyiban bonyolult a helyzet, hogy sajnos nem kapjuk meg a pénzünket az Európai Uniótól.
Orbán Viktor Donald Trumpra bízná az orosz-ukrán békét, de kiderült, hogy a volt amerikai elnök teljesen mást gondol róla„A nap jó híre: ő meg fogja oldani!” – Orbán Viktor a béke lehetőségeiről tárgyalt Donald Trumppal