Nem reagált érdemben az Orbán-kormány lapunk kérdésére a Telegraph cikkére, holott a brit lap nem kevesebbet állít, mint azt: az Egyesült Államok úgy döntött, hogy az egyre növekvő orosz fenyegetés miatt atombomba célba juttatására alkalmas repülőgépek fogadására, állomásoztatására teszi alkalmassá a kecskeméti NATO-repülőteret. A lap szerint a repülőtér fejlesztésére már kiírták a közbeszerzéseket, összesen 21 millió dollár értékben épülnek új utak, kifutópályák és üzemanyagtartályok a támaszponton.
A Miniszterelnökségtől, a Kormányzati Tájékoztatási Központtól és a honvédelmi tárcától is megkérdeztük, hogy igazak-e ezek a hírek, a kormány tudtával Magyarország területén lesznek-e folyamatosan atomfegyverek célba juttatását lehetővé tevő repülőgépek. Rákérdeztünk arra is, hogy fognak-e Magyarországon atomfegyvert tárolni. Lapunknak nem válaszolt a kormányzat, ám a kormánypártira hangolt Indexnek annyit írt a Honvédelmi Minisztérium: „Az Amerikai Egyesült Államoktól olyan kérés, hogy Magyarország területén atomfegyver tárolására kerüljön sor, nem érkezett, atomfegyverek behozatala a magyar kormány és az Országgyűlés hozzájárulása nélkül nem lehetséges. A kormány ilyen engedélyt nem adott és a jövőben sem tervez ilyenhez hozzájárulni!” Figyelemre méltó, hogy a tárca nem azt cáfolta, amit a Telegraph állított: a lap nem atombomba, hanem nukleáris fegyver célba juttatására alkalmas repülőgépek magyarországi fogadásáról írt.
The Telegraph: Bővítenék a kecskeméti katonai bázist, atomfegyver-hordozó harci repülőgépek érkezhetnek MagyarországraAz amerikai terveket nem sokkal azután szellőztette meg a lap, hogy a napokban a német hírszerzés vezetője arról beszélt: Oroszország legkésőbb az évtized végére készen fog állni egy NATO elleni támadásra, a célja az USA kiszorítása Európából és visszaállítani a Szovjetunió befolyási övezetét. Az Egyesült Államok a növekvő orosz fenyegetés miatt dönthetett arról tavaly, hogy mintegy 100 darab, B61-12-es atombombát telepít az Egyesült Királyságba, Olaszországba, Németországba, Hollandiába, Belgiumba és Törökországba. A nukleáris fegyverek állomásoztatását, annak helyszínét a NATO hivatalosan soha nem erősíti meg.
Nem cáfolja a Honvédelmi Minisztérium, hogy atomfegyverek hordozására képes repülőgépek érkezhetnek KecskemétreNATO elleni fegyveres konfliktusra készülnek az oroszok, állítja a német hírszerzés vezetője