Állami Számvevőszék;vádemelés;festék;Gulyás Márton;

Gulyás Márton, az összefestékezett ÁSZ-névtábla és rendőrök társaságában

- Vádemelés jöhet az ÁSZ-székház kipingálása miatt

Gulyás Márton társaival több méter hosszan festette narancssárgára az Állami Számvevőszék épületét, most többmilliós rongálás miatt kell felelniük. Érdekes időpontban indultak be a hatósági fogaskerekek.

Lezárta a nyomozást a BRFK Gulyás Márton és kilenc társa ellen, akik tavaly január 17-én narancssárga festékkel dekorálták ki az Állami Számvevőszék Apáczai Csere János utcai épületét – derül ki a rendőrség (Gulyást csak G. Mártonként említő) közleményéből.

A festéket a Közös Ország Mozgalom (KOM) akciójának keretében kenték fel, és véletlenül kijutott belőle az ÁSZ-székház tömbjében üzemelő étterem falára is. Az V. kerületi nyomozók szerint az elkövetők a rongálással több mint hárommillió forint kárt okoztak. A tíz aktivistát most rongálással gyanúsítják, és mivel az eljárás lezárult, az ügy vádemelési javaslattal az illetékes ügyészség elé kerül.

Talán csak érdekes egybeesés, de a rendőrség a nyomozás lezárásról pont aznap tájékoztatta Gulyás Mártont, amikor a Közös Ország Mozgalom levetítette a kamupártokról szóló leleplező filmjét. „A bemutató napján kaptam a telefont, hogy az ügyészség kéri a rendőrségtől az anyagokat” – mondta lapunknak az aktivista, aki röhejesnek tartja eljárást, hiszen egyértelmű, hogy céljuk nem a rongálás, hanem politikai véleménynyilvánítás

„Boldog lehet az az ország, ahol egy ilyen festési ügy a legfontosabb”

– jegyezte meg. Gulyás a költségekről szólva hozzátette, a KOM saját költségén vállalta az étterem homlokzatának letakarítását, a festéket pedig egy magasnyomású vízsugaras készülékkel, néhány tízezer forintos költséggel nyomtalanul el tudták tüntetni. A politikai aktivista ellen egyébként március végén nyilvános körözést adott ki a rendőrség, amiért elmulasztott egy bíróság tárgyalást egy, 2016-os ügy kapcsán. Gulyás Márton önként ment be az illetékes kapitányságra, ahol őrizetbe vették, és egy teljes hétvégére a fogdán is tartották. Nyilván, csak a rendőrségi protokoll kedvéért.

Elios, 4-es metró? A firkálás az igazi ügy!

A rendőrség és az ügyészség váratlan aktivitással foglalkozik a kormányellenes tüntetők, aktivisták ügyeivel: csütörtökön derült ki, hogy rongálás és garázdaság (firkálás és felborogatott virágládák) miatt vádat emeltek két, Kossuth téri demonstráló ellen, de szintén a napokban gyanúsították meg hivatalos személy elleni erőszakkal Szarvas Koppány Bendegúz momentumos politikust is.

Csütörtökön továbbá megtudhattuk, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda két év után sem talált bűncselekményre utaló nyomot a 4-es metró ügyében folytatott nyomozásban – hiába tett feljelentést az ügyben Miniszterelnökség, hiába beszélt 167 milliárd forintos károkozás gyanújáról a csalás elleni uniós hivatal, az OLAF is; a rendőrség szerint itt ugyanígy nincs semmi látnivaló, ahogy az Elios-botrányban sem volt.

A nemzeti vagyonról szóló törvénybe ütközik, és akár semmis is lehet a paksi bővítésről szóló szerződés az ügyészséghez forduló Jávor Benedek szerint.