Eldőlt, nem költözik a Közlekedési Múzeum a Debrecen melletti pusztába

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerint Lázár János múzeumterve választási blöff volt. A fővárosi építkezés aligha kezdődhet meg jövő év vége előtt.

Vitézy Dávid bejelentette, hogy felülvizsgálják a KRESZ-t, az elektromos rollerek 20-25 kilométer per órás sebességkorlátozást kapnak

A közlekedési és beruházási miniszter bejelentette, felülvizsgálják a korábbi Lázár János által bemutatott KRESZ-t. Júliusban valódi társadalmi egyeztetés lesz, ősszel kerülhet a Tisza-kormány elé, de életbe léptetésére legalább egy év felkészülési időt adnak. 

Fejlesztésnek hívják, de lassú halál lesz belőle, egy sor múzeum került bizonytalan helyzetbe az elmúlt években

Nincs költségesebb annál, ha nem történik semmi: egy sor múzeum került fejlesztés címén bizonytalan helyzetbe az elmúlt években. Egyelőre csak néhányuk sorsa látszik rendeződni a közeljövőben.

2022 nyarán ideiglenesen, két hónapra újra megnyitotta kapuit az Iparművészeti Múzeum, ám már akkor tudni lehetett, a rekonstrukció folyamatát több, sok milliárd forintért előkészített állami beruházáshoz hasonlóan Lázár János leállíttatta

Három bezárt és két költözésre ítélt fővárosi múzeumot hagy az új kabinetre az Orbán-kormány, a költség több száz milliárd forint

Így néz ki a NER-féle múzeumi körtánc. Kevés nyertes van.

Ritka kivétel: a Néprajzi beköltözhetett új otthonába

Ingyen mehetnek az iskolások a debreceni Közlekedési Múzeumba, csak az a baj, hogy az a Közlekedési Múzeum még nem is létezik

Vitézy Dávid szúrta ki a friss kormányhatározatban, hogy az új csoportos utazási kedvezmény igénybe vehető a Városligetből elköltöztetett Közlekedési Múzeumra is, amely egyelőre csak látványterven létezik.

Kőbánya fideszes polgármestere sem ért egyet Lázár Jánossal, hogy Debrecenbe vigyék a Közlekedési Múzeumot

D. Kovács Róbert Antal emlékeztetett, hogy a hatályos kormányhatározat szerint a főváros X. kerületében kell megépíteni a Városligetből elköltöztetett intézmény új épületét. Az önkormányzat milliárdos hitelt is felvett az előkészületekre.

Új tervpályázatot hirdettek a Közlekedési Múzeumra, egyedi megjelenésű épületet várnak a semmi közepén

Új építészeti tervpályázatot hirdetett a Magyar Közlekedési Múzeum debreceni gyármelléki helyszínére az Építési és Közlekedési Minisztérium. A munkára nem sok időt adtak, a pályázók augusztus 11-ig küldhetik el részvételi szakaszt lezáró pályaművüket.

Vitézy Dávid: Mégis újraéledt Lázár János eszement terve a Közlekedési Múzeum Debrecenbe költöztetéséről, kiírták a tervpályázatot

A múzeum egykori főigazgatója, jelenleg a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője szerint szégyenteljes a döntés, ráadásul a korábbi helyszínre milliárdokért elkészített terveket egyszerűen kidobták.

Vitézy Dávid szerint Kőbányán lenne a legjobb helye a múzeumnak

Lázár János kijelentései ellenére tárcája azt állítja, nincs változás a közlekedési múzeum Debrecenbe költözésével kapcsolatban

A múzeum immáron tíz éve központi kiállítótér nélkül működik.

A már debreceni Közlekedési Múzeum építészeti ötletpályázatának nyertes terve

Lázár János „múzeumi ezreléket” szedne az autógyártóktól

Ezt az elért eredmény után kellene fizetni a cégeknek.

Kupé

Nézelődő

Lázár János minisztériuma a MÁV-val fizettette ki Horthy Miklós egykori vasúti kocsijának felújítását

A Közlekedési Múzeumnak nem volt rá pénze, így inkább a MÁV szűkös karbantartási keretéből fizettették ki, összege 200 millió forint körül lehetett. 

Vitézy Dávid Lázár Jánosnak: Mi lesz a következő, a János kórház helyett is építsen újat Budapest, ha akar?

Védhetetlenül kártékony és ostoba döntésnek tartja egy autópálya mellé vinni az intézményt.

Vitézy Dávid

Lázár János: A kormány nem fog közlekedési múzeumot építeni Budapesten, ha a fővárosiak szeretnének egyet, építsenek a maguk örömére

Lázár rosszallóan azt is megjegyezte, hogy Vitézy Dávid 12 milliárdot égetett el a közlekedési múzeum koncepciójára, amiből vidéken egy kisebb múzeum is építhető lett volna.

A vasút szentsége és katonái

Nem tettünk meg hosszú kilométereket, mégis hatalmas utazást élhettünk át Grecsó Krisztián különleges tárlatvezetésén a Közlekedési Múzeumban.

Lázár János közölte, magánbefektetők bevonásával újítana meg 10 nagy forgalmú pályaudvart az Orbán-kormány

Az építési és közlekedési miniszter elmondta, továbbra is jó ötletnek tartja a Természettudományi Múzeum Debrecenbe költöztetését. Szerinte a város néhány év múlva utolérheti, vagy meg is előzheti Budapestet és olyan jelentőségűvé válhat, mint például Hamburg.

Felpörgették a költözést, már székhelyet és adószámot is változtatott a közlekedési múzeum

Az új székhely Budapest után a debreceni Széchenyi utca 31. – tudtuk meg.

A közlekedési múzeum korábbi, meg nem valósuló tervei

Tömegközlekedés sem vezet ahhoz a területhez, ahol az Orbán-kormány felépítené az új közlekedési múzeumot, Vitézy Dávid kiakadt Lázár Jánosra

A volt főpolgármester-jelölt abszurdnak tartja, hogy Lázár János az ország másik végéből 7-10 óra utazással elérhető, de gyalog vagy tömegközlekedéssel valójában megközelíthetetlen helyre költöztetné az elképzelések szerinti XXI. századi létesítményt.

Nem viccelt Lázár János, valóban Debrecenbe, a BMW-gyár melletti szántóföldre vinnék a közlekedési múzeumot

Augusztus elején építészeti ötletpályázatot hirdetnének a lapunkhoz eljutott dokumentáció alapján. A kijelölt helyszín a BMW-gyár melletti szántóföld.

Csaknem lehetetlen küldetésnek tűnik, hogy a helyi lakosság „kiemelt találkozóhelye” legyen a terület

Vitézy Dávid: Lázár János bemutatta középső ujját Budapestnek, Orbán Viktor meg hagyja

Úgy véli, a miniszterelnök tudtával vihet a tárcavezető egy nyíltan fővárosellenes politikát. 

„A Közlekedési Múzeum nem Budapesté” – Kormányzati fejekben lassan egész debreceni múzeumi negyed formálódik

A közlekedési mellett a természettudományi gyűjteményt is költöztetnék. Tárgyaltak, de még nem döntöttek Lázár János javaslatáról.

Lázár János Debrecenbe vinné a 150 milliárd forintos közlekedési múzeumot, Vitézy Dávid hadüzenetről beszél

Az Orbán-kormány első olvasatban már tárgyalt is az ügyről. 2022-ben megírtuk, hogy debreceni költözés lesz a vége.

Mini-Dubaj miatt költöznek a műtárgyak, elveszik a múzeum raktárát is

A jelenleg fő épület nélkül működő közlekedési múzeumnak a rákosrendezői raktárát is ki kell ürítenie. Az oda tervezett mini-Dubaj miatt ugyanis a MÁV felmondta a bérleti szerződésüket.

Rákosrendező 130 hektáros területéből 69 hektárt adnának el az emirátusokbeli befektetőknek. A raktár is áldozatul esett a folyamatnak

Közlekedési Múzeum: tárlat és helyszín nincs, és most főigazgató is kellene

Főigazgatót keresnek a Közlekedési Múzeum élére, akinek elsődleges feladata az új kiállítóhely megtalálása és kialakítása lesz. Egy új építészeti tervpályázat, illetve tervezés azonban évekkel tolhatja ki az Új Nemzeti Galéria átadását is.

2017-ben döntöttek úgy, hogy a MÁV Kőbányai úti egykori ipartelepén húzzák fel az új múzeumot. Ma már ez a helyszín sem biztos

Újra Budapest veszít, vidékre költöztethetik a Közlekedési Múzeumot is

Lapunk értesülését nem cáfolta a fővároson kívüli fejlesztéseket preferáló, újra mind befolyásosabb Lázár János vezette Építési és Beruházási Minisztérium. Úgy tudjuk, átterveznék az Új Nemzeti Galériát is.

Szijjártó Péter bejelentette, négymilliárd forintot adnak, hogy bővülhessen a gödi Samsung-gyár

Emellett rákapcsolnak a Közlekedési Múzeum építésére is.

A Samsung SDI gödi üzeme

Az Ikarus-legenda: ívelni csak kalapáccsal

Valószínűleg kevesen tudják, mi az a motorsátor, és az sem az általános műveltség része, hogy mi az, amire egy CNC-vágógép képtelen, de egy egyszerű szerszámmal meg lehet csinálni – feltéve, hogy szakavatott kéz fogja. Ha a gyártási, szerelési részletek nem is ismertek, azt mindenki tudja, mit jelent az Ikarus busz. Ami ugyanúgy hungarikum, mint a puli és a pálinka, noha a nagy budapesti gyárat évtizedekkel ezelőtt felszámolták és kiárusították. A legendás busz emlékét ma már csak a nemrég Ikarus-kiállítást rendező Közlekedési Múzeum őrzi, no meg egy-két ember, akinek a szívében és a kezében is benne van a busz. Schindele Árpáddal és Decsár Rudolffal beszélgettünk.

Új otthonában mutatkozik be pénteken Vitézy Dávid múzeuma

Egyszerre informatív és érzelmes kiállítás nyílt a Közlekedési Múzeum új otthonának helyszínén az Északi Járműjavító egykori kőbányai csarnokában.

Örülhetnek a vasútbarátok, új kiállítóhellyel bővül a Közlekedési Múzeum

Egy gigantikus terepasztal is létesül a megújuló Kelenföldi indóházban.

Kicsit drágább lett a leendő közlekedési múzeum

Jószerivel még neki se láttak a munkának, de néhány tízmillióval már megemelték a Városligetből kitelepített közlekedési múzeum tervezési díját.

Látványterv
  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang